Ali Nazik Tarifi
6.714 votes, average: 4,43 out of 56.714 votes, average: 4,43 out of 56.714 votes, average: 4,43 out of 56.714 votes, average: 4,43 out of 56.714 votes, average: 4,43 out of 5
4,43/5Toplam: 6.714 Oy
view 65.832
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Ali Nazik Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Patlıcan ve kıymanın nefis uyumuna doyacağınız bir tarif var sırada; karşınızda kendini tüm nazikliğiyle pek sevdirecek, lezzetine doyum olmayacak Ali Nazik kebabı tarifi!

Gaziantep yöresinin en iddialı ana yemek çeşitlerinden biri olan Ali Nazik kebabı; kıymanın, közlenmiş patlıcanın ve süzme yoğurdun en nefis halini bizlere sunuyor. Herkesin severek tüketebileceği için en risksiz tariflerden biri olarak sayabileceğiniz Ali Nazik kebabını siz de yemek davetleriniz için tercih edebilir, iddialı bir sofra kurabilirsiniz. Şehrin en özel restoranlarında sunulan lezzetin aynısını yakalayabilmeniz için Ali Nazik kebabı yapımı hakkında tüm detayları videomuzda verdik. Siz de kusursuz bir Ali Nazik kebabı hazırlamak için daha fazla geç kalıp midelerin iyice guruldamasına sebep olmadan hemen videomuzu izleyip harekete geçin deriz; şimdiden afiyet olsun!

Ali Nazik Yapımı:

1. Bir tavanın içerisine yağı ve kıymaları ekleyip kavurun.
2. Salçayı da ekleyip kokusu çıkana kadar birlikte kavurun.
3. Baharatlarını da ekleyip karıştırıp ocaktan alın.
4. Tabanı için közlenmiş patlıcanları ve sarımsağı kesme tahtasının üzerine alıp bıçak darbeleri ile püre haline getirin.
5. Bir kasenin içerisine yoğurt tuz, püre haline getirdiğiniz patlıcan ve sarımsakları ekleyip karıştırın.
6. Bir servis tabağına yoğurtlu harcı ekleyin. Üzerine kıymalı harcı ekleyip.
7. İnce kesilmiş taze soğanlar ile servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER