Ayva Kompostosu Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,00/5 Toplam: 1 Oy
view 2.017
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Ayva Kompostosu Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Bunca zaman ayvayı suçladık durduk. “Ayvayı yedik.” gibi deyimlere “Yediğimiz elma değil, ayva.” şeklinde şarkılara bile konu edip kendisinden hep tehlike olarak bahsettik. Oysaki suç, insanlıktaydı belki de. Ayva ise suçlu olan insanlığa bile hep şefkatli, hep faydalıydı.

Neyse neyse, konuyu dağıtmayalım. Hastalıklara karşı hep savaşmış kompostoların gücü adına! Bu kez komposto gücünü suçsuz meyvemiz ayva ile birleştiriyor. Lezzeti de şifası da bolca olan ayva kompostosundan bir kepçe size de ikram edelim mi şöyle? Detaylar videomuzda!

Ayva kompostosu nasıl yapılır, ayva kompostosu tarifi, ayva kompostosu kolay yapımı ve daha birçok lezzet MigrosTV videolarında. Bizi takip etmeye devam edin!

Ayva Kompostosu Yapımı:

1. Tencerenin içerisine suyu koyup, çubuk tarçını ekleyerek suyu kaynatıyoruz.
2. Suyun kaynamasını beklerken kullanacağınız ayvaları ufak ufak doğrayıp, kaynayan suyun içerisine atın ve ardından yıkadığınız kuru üzümleri ekleyin.
3. Tencerenizin kapağını kapatın ve 15 dakika pişirmeye devam adın. Bu süre sonunda son olarak şekeri ilave edin, 5-10 dakika daha şekerle birlikte kaynatın ve çubuk tarçını kompostonun içerisinden alın.
4. Oda sıcaklığına gelene kadar soğuması için bırakın ve daha sonra kaselere koyarak servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER