Ayva Reçeli Tarifi
19 votes, average: 3,26 out of 519 votes, average: 3,26 out of 519 votes, average: 3,26 out of 519 votes, average: 3,26 out of 519 votes, average: 3,26 out of 5
3,26/5Toplam: 19 Oy
view 124B+
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
8

Ayva Reçeli Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Ayvaseverler koşun, mevsimi geçince de onunla aşk yaşamaya devam edebileceğiniz bir tarif önerimiz var! “Kızarmış, çıtır çıtır ekmeğin üzerine en çok ne yakışır?” diye sorsak, kocaman bir şekilde “Reçeeel” diye cevaplandıracaklar, reçelsiz kahvaltı olmaz diyenler, günün enerjisini reçelden toplayanlar bu tarifimize bayılacaksınız!

Bu nefis tarifte karanfil, tarçın, ayva çekirdekleri ve ayva dilimlerinin kaynaşıp şahane birlikteliğe imza attığı tencere ile birlikte içimiz de yavaştan kaynamaya başlıyor. Ayva reçelinin olduğu sofralarda geride kalan tüm peynirler kıskançlık krizine giriyor, zeytinler ise rekabetin tam ortasına düştüğünü hissediyor. Aman diyelim, siz dengeyi kurmaya özen gösterin ki bir tatlı ayva faciası yaşanmasın!
Hadi o zaman, tüm önlemler alındıysa tüm malzemeler hazırsa geri kalan tüm detaylar için ihtiyacınız olacak videomuzu oynatmaya başlayın. Şimdiden afiyet olsun!

Ayva reçeli tarifi, ayva reçeli yapımı, ayva reçeli yapılışı, ayva reçeli nasıl yapılır, ayva reçeli nasıl hazırlanır, ayva reçeli hazırlanışı, ev yapımı ayva reçeli, ayva reçeli malzemeleri, nefis ayva reçeli, kahvaltılık ayva reçeli ve daha birçok farklı reçel tarifi MigrosTV videolarında. Bizi takip etmeye devam edin!

Ayva Reçeli Yapımı:

1. Ayvaların kabuklarını soyun ortadan ikiye bölüp çekirdeklerini çıkarın ve bir kaba alın ardından ayvaları küçük küçük doğrayın bir tencereye ayvaları şekeri limon suyu hariç tüm malzemeleri ilave edin.
2. Önce yüksek ısıda daha sonra kısık ateşte reçel kıvam alana kadar karıştırın.
3. Ardından kıvam alan reçele limon suyunu ilave edip bir iki taşım daha kaynatın ve ocaktan alın.
4. Ara sıra karıştırarak soğutun ardından kavanozlara yerleştirip tüketebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER