Balzamik Soğanlı Dana Antrikot Tarifi
5.754 votes, average: 4,34 out of 55.754 votes, average: 4,34 out of 55.754 votes, average: 4,34 out of 55.754 votes, average: 4,34 out of 55.754 votes, average: 4,34 out of 5
4,34/5Toplam: 5.754 Oy
view 72.230
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Balzamik Soğanlı Dana Antrikot Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Dana antrikotları baharat, sebze, yoğurt, salça ve sıvı yağ ile marine ettik; ‘Dana antrikot nasıl marine edilir?’ sorusunun en güzel cevabını verdik. Balzamik soğan ile tatlanan kolay yemek tarifimiz ile mutfağınıza konuk olmaya geldik; Balzamik soğanlı sos tarifimiz ile birlikte… Özel davetlerinizde rahatlıkla sunabileceğiniz bu şık görünümlü ve lezzetli yemeğin tarifi için buraya buyurun!

Soslu marine dana kuşbaşı tarifimize de göz atmak ister misiniz? Detayları görüntülemek için MigrosTV’ye bekliyoruz.


                              

Balzamik Soğanlı Dana Antrikot Yapımı:

1. Dana antrikotları düz bir tepsiye dizin.
2. Üzerine tuz karabiber ekleyin, rondodan geçirdiğiniz soğan ve sarımsağı ekleyin.
3. Yoğurdu, salçayı, sıvıyağı da ekleyip, elinizle ovun.
4. En az 2 iki saat bekletin.
5. Diğer taraftan soğanları halka halka kesin.
6. Tavaya yağ ekleyip soğanları kavurmaya başlayın, ardından balzamik sirkeyi ekleyin.
7. Tüm baharatları da ekleyip soğanların üzerini geçecek kadar su ekleyin ve suyunu çekene kadar pişirin.
8. Bu sırada marine ettiğiniz etleri ızgara tavasında iyice pişirin.
9. Eti soğanla birlikte servis edin.
.
100. lıklı ve lezzetli et yemeklerinin sırrı iyi ettedir. Migros'tan aldığınız etler güvenilirdir. Migros, Türkiye'nin her yöresinden düzenli olarak denetlediği iş ortağı çiftçilerden Türkiye'nin en büyük işletme kapasiteli kendi tesisine alım yaparak işler. Migros'taki tüm etler, Gıda - Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın belirlediği esaslara uygun şekilde çiftlikten sofraya kadar %100 veteriner hekim kontrolünde takip edilir. Migros Gıda Güvenliği Sistemi kapsamında 60 kişilik uzman kalite ekibi, 220 kalite kontrol noktasında denetimleri gerçekleştirir. Etler et işletme tesislerinden size ulaşana kadar 0-4 °C'de soğuk zincir ile her aşamada korunmaktadır.Migros'ta et reyonları her gün yeniden taze ürünler ile hazırlanır. Migros Perakende Akademisi, Taze Gıda Fakültesi, Et bölümünde eğitim göre kasaplar etleri sizin için hazırlar. Lezzetli, her damağa uygun %100 dana etinden üretilen köfteler, özel soslarla tatlandırılmış fırınlık ya da ızgaralık ve ihtiyacınız olan tüm etler sizin için hazırlanır. İyi et, iyi gelecek demektir.

EN ÇOK İZLENENLER