Bebekler için Brokoli Çorbası Tarifi
1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
4,00/5Toplam: 1 Oy
view 13.486
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Bebekler için sebzeli brokoli çorbası malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Bilindiği üzere bebekler için ilk 6 ay anne sütü çok önemli. Daha sonrasında ise bebeğin yiyeceği besinleri özenle seçmeli, seçtiklerinizin en faydalı, en vitaminli ve mineralli gıdalar olmasına özen göstermelisiniz. Bebeklere söylemeyin ama brokoli bunun için en doğru sebzelerden biri! Brokoliyi bebeklerine sevdirmek isteyen anneler için harika bir tarif var sırada. İçinde bulundurduğu A, B, C vitaminleri ile vücut dokularının büyümesine yardımcı olan, yeşilliğiyle bile sempati uyandıran, vitamin deposu brokoli çorbasını yesin de büyüsünler!

Şunu da hatırlatmakta fayda var; bebeğinizin sindirim sorunu varsa brokoli konusunda doktorunuza danışmak önemli olabilir.

Bebekler için brokoli çorbası nasıl yapılır, bebekler için brokoli çorbası hazırlanışı, bebekler için brokoli çorbası tarifi ve daha birçok lezzet için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Püf Noktası;

  • Sebzelerin suyundan bir miktar ayırarak çorbaya ilave etmeniz lezzeti ve besleyiciliği arttıracaktır.
  • Süt yerine labne peyniri kullanırsanız hem daha yoğun bir kıvamlı hemde daha besleyici bir çorba elde edebilirsiniz.

Bebekler için sebzeli brokoli çorbası yapımı:

1. İlk olarak tüm malzemeler orta boyutta doğranır, ardından bir tencere içerisine alınarak sıcak su eklenir ve sebzeler yumuşayana kadar pişirilir.
2. Pişen sebzelerin suyu süzülerek mutfak robotu içerisine aktarılır ve bir miktar süt ilave edilir. Püre haline gelene kadar mutfak robotundan çektirilir ve servis edilir.

EN ÇOK İZLENENLER