Bolonez Sos Nasıl Yapılır?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 1.888
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Bolonez Sos Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

İyi bir bolonez sos için İtalya’ya giden bir uçağa binmenize gerek yok, mutfağınıza doğru ilerleyin yeter.

Bir yiyeceğin güzel olması için kıyma, domates, soğan ve sarımsak gibi tüm malzemeleri barındıran bolonez sos; eklendiği en normal makarnayı bile nasıl özel, nasıl şahane yapmasın ki? Bolonez sosu ekmeğinizi bandırarak bile yiyebilirsiniz ki şahane lezzetten dolayı ucu kaçabilir, pek önermeyiz.

Kıymanın lezzeti, domatesin mis kokusu, soğan ve sarımsağın aromatik katkıları ile İtalyanların bile parmaklarını yiyeceği, ev halkını da misafirlerinizi de büyüleyebileceğiniz bolonez sos yapımı için tüm detaylar videomuzda.

Bolonez sos tarifi, bolonez sos nasıl yapılır, bolonez sos yapımı, evde bolonez sos hazırlanışı, evde bolonez sos nasıl yaparım, leziz bolonez sos ve daha birçok lezzet için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Bolonez Sos Yapımı:

1. Uygun bir tencere içerisine zeytinyağı alıp kızdırın. Rendelenmiş havuçları, küçük küçük doğranmış soğan, sarımsak ve kereviz saplarını da ekleyip kavurun.
2. Tüm sebzeler kavrulduktan sonra kıymayı ekleyip rengi dönene kadar kavurmaya devam edin. Ardından rendelenmiş domatesi ekleyip defne yaprağı ilave edin.
3. Tuz ve karabiberle lezzetlendirdikten sonra et suyu ilave edip kapağını kapatın ve kısık ateşte 40 dakika pişmeye bırakın.

EN ÇOK İZLENENLER