Brokoli Salatası
1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
4,00/5Toplam: 1 Oy
view 4.399
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
5

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Sıradaki tarifimiz, brokoli âşıklarını sevindirmenin yanı sıra sevmeyenlerinin de kalbini kazanmaya kararlı! Sevenleri olarak brokoliyi daha çok nasıl yemeyi tercih edersiniz bilemeyiz ama bu salatayı eğer denemediyseniz kesinlikle denemeniz gerektiğini biliyoruz! Sevmeyenleri olarak ise tattığınız anda bu zamana kadar neden sevmemişim ki diye sorgulayacağınızın yüksek ihtimaller dahilinde olduğunu söyleyebiliriz! Çünkü bu haşlanan brokolilerin bolca kırmızı ve taze soğan, dolmalık kırmızı ve sarı biberin karışımından oluşan, rengarenk aşkına karşı koymak pek mümkün olmayabilir!
Limon suyu, zeytinyağı ile tamamlanan bu vitamin dolu seçeneğe şans vermeye ve brokoli hakkında tüm kötü yargılarınızı yıkmaya hazırsanız detaylar için hemen videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

 

YAPILIŞI:

1. İlk olarak brokoliyi ufak parçalar halinde elinizde bölün. 2- Ardından tencereye sıcak suyu ilave edip haşlayın. Haşlnan brokolileri hemen soğuk suya atıp, renklerinin kaybolmamasını sağlayıp ardından süzün.
3. Soğanların kabuklarını soyun ve doğrayın, biberleri ayıklayın tüm sebzeleri ufak ufak doğrayın.
4. Zeytinyağ tuz ve limonu bir kapta karıştırıp sırayla haşlanmış olan brokolinin üzerine ekleyip bir güzel harmanlayıp servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER