Çilekli Meybuz Tarifi
4 votes, average: 3,00 out of 54 votes, average: 3,00 out of 54 votes, average: 3,00 out of 54 votes, average: 3,00 out of 54 votes, average: 3,00 out of 5
3,00/5Toplam: 4 Oy
view 5.178
totalCook
Toplam
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Meybuz Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Birçoğumuzun çocukluk dönemindeki en lezzetli seçenektir meybuz. Öyle ya; o keyifli ve biraz yorucu sokak oyunlarından sonra verilen molalara keyif katan, renk renk, serin mi serin, vitaminli mi vitaminli sokak keyiflerimizden biriydi.

Minik ellere doldurulan bozuk paraların mahalle bakkalında en iyi değerlendirildiği seçenek, uğruna iddialara girildiği, okul zilinin çalışıyla kantinlere koşup aldığımız, bahçe duvarına doğru dizilip bayıla bayıla tükettiğimiz, dondurmaya rakip, meyve suyuna arkadaş meybuzları hangimiz özlemedik ki? Meybuzların süslediği o keyifli anları hangimiz gülümseyerek hatırlamayız ki?

Sıradaki tarif ile artık pek fazla görülmeyen meybuzları şimdinin çocukları ile de tanıştırma vakti! Şimdinin çocuklarına, öncenin çocuk kalan yetişkinlerine armağan gibi gelecek tarif videomuz işte karşınızda! Evinizin mutfağında kendi ellerinizle kolayca yapabileceğiniz daha sağlıklı meybuzlar ile yaz mevsimini süslemeye hazırsanız şimdiden afiyet olsun!

Meybuz tarifi, meybuz yapımı, meybuz yapılışı, meybuz hazırlanışı, ev yapımı meybuz, pratik meybuz, meybuz malzemeleri, meybuz nasıl yapılır, meybuz nasıl hazırlanır ve daha birçok farklı lezzet için bizi takip etmeye devam edin.

Meybuz Yapımı:

1. Çilekleri yıkayın ve temileyin.
2. Şeker ile birlikte rondodan geçirin.
3. Limon suyu ve suyu üzerine ilave edin.
4. Meybuz kalıplarına alın ve dondurun.

EN ÇOK İZLENENLER