Dana Kavurma Tarifi
6.345 votes, average: 4,54 out of 56.345 votes, average: 4,54 out of 56.345 votes, average: 4,54 out of 56.345 votes, average: 4,54 out of 56.345 votes, average: 4,54 out of 5
4,54/5Toplam: 6.345 Oy
view 142B+
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Dana Kavurma Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Özellikle bayram sofralarının aranan ismidir o! Tane tane dökülen pirinç pilavına da şahane bir şekilde yarenlik eder, çay-su böreği ikilisinin yanına da çok mu çok yakışır. Et sevmeyen insanlar için bile “Kavurma yaptım ama?” cümlesi duyulduğunda akan sular durmaz, çünkü ağzın sularına bir türlü engel olunamaz. Ağzınızda tel tel ayrılacak, her bir lokmada sizi bulutlara taşıyacak bu lezzet bir harika olacak hanımlar beyler!

Mis gibi dana kavurmayı özel bir akşam yemeğinde mi, akşam güneşinin eşlik ettiği beş çayı sofralarına mı, yoksa günün ilk saatlerinde kurulacak zengin kahvaltı sofralarında mı ağırlayacağınıza karar verin ve hemen videomuzu izlemeye başlayın. Şimdiden afiyet olsun!

Dana kavurma nasıl yapılır, dana kavurma tarifi, dana kavurma nasıl yaparım, dana kavurma yapımı, kolay dana kavurma, nefis dana kavurma, pratik dana kavurma ve daha birçok leziz tarif için bizden ayrılmayın.

Püf Noktası;

  • Daha lezzetli ve yumuşak olması etin bir gün dinlendirmeye bırakabilirsiniz.

Dana Kavurma Yapımı:

1. Etin dış kısmının mühürlenip kendi suyunu et içerisine hapsedebilmek için kullanılacak olan tencere ocağın üzerine alınarak iyice ısıtılır.
2. Ardından biraz yağ eklenerek etler ilave edilir ve kavrulmaya başlanır. Kavrulan etler yavaş yavaş suyunu bırakmaya başlayacaktır.
3. Suyunu tam olarak bırakmadan kavurma işlemi tamamlanmış olacaktır. Ardından ocağın altını en kısık dereceye ayarlayıp 1 saat boyunca kapağını açmadan pişirin.
4. Daha sonra etin fazla suyunu çekmesi için kapağı açık bir halde birkaç dakika kavurun. Etleriniz tamamen piştikten sonra tereyağı ve baharatlarını ekleyip iyice karıştırın ve servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER