Elma Şekeri Tarifi
2 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 52 votes, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 2 Oy
view 1.913
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
3

Elma Şekeri Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

En kırmızısından, en vitaminlisinden elma şekeri; çocukluk dönemini anımsatan tatlı detaylardandır. Kendisine hiç bitmeyecek kadar kocaman ve fantastik bir top şeker gibi bakılır ve ağız kenarına bulaştıracak kadar heyecanla tüketilir!

Çocukken vazgeçemediğimiz elma şekeri, büyüdüğümüzde de o günlere geri dönebilmek için alınan en akıllıca bilet gibi olur adeta.
Sıradaki tarif videomuz ile çocukların hayallerini süsleyen, büyüklerin ise çocukluk günlerine geri dönebilmeleri için etkili lezzetlerden biri olan elma şekerini evde hazırlayarak kırmızı bir yolculuğa bulanıp çocukluğa düşmeye hazır mısınız?

Aldığınız ilk ısırık ile birden küçülüp okul çıkışında eve giden yolculuğunuza düşebilirsiniz ona göre; ama sakın acele etmeyin ve kırmızı renkli düşünüzde hiçbir yere yetişme kaygınız olmadan elma şekerinizden aldığınız küçük ısırıklarla çocuk adımlarınızı atın! Elma şekeri tarifi MigrosTV’de.

Elma şekeri nasıl yapılır, elma şekeri tarifi, evde elma şekeri yapımı, nefis elma şekeri tarifi ve daha birçok farklı lezzet için bizden ayrılmayın.

Servis Önerisi:

Soğuduktan sonra afiyetle tüketin.

Elma Şekeri Yapımı:

1. Tencere içerisine şekeri ve ardından suyu ilave edip kaynatın. Bu sırada şerbet kaynayana kadar yıkayıp kuruladığınız elmaların sap kısmından çubukları geçirip hazır halde bekletin.
2. Şerbet kaynamaya başlayıp yoğun bir hale gelince limon suyunu ekleyin daha sonra kırmızı gıda boyasını ilave edip karıştırın.
3. Elmaları şuruba daldırıp bir yağlı kağıt üzerine koyup 1 saat bekletin.

EN ÇOK İZLENENLER