Elmalı Kurabiye Tarifi
76 votes, average: 3,42 out of 576 votes, average: 3,42 out of 576 votes, average: 3,42 out of 576 votes, average: 3,42 out of 576 votes, average: 3,42 out of 5
3,42/5Toplam: 76 Oy
view 104B+
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
8

Elmalı Kurabiye Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Elmaya ayrı, kurabiyeye ayrı bayılanlar için akıllara zarar bir lezzet önerimiz var. Elmalı kurabiye öylesine sihirli bir lezzete sahip ki ondan aldığınız bir ısırık ile lezzet diyarlarının en güzel bahçelerine ışınlanıp, oralarda pıtır pıtır atlayarak sevinçle gezinebilirsiniz. Kıyır kıyır kurabiye kıvamı, yumuşacık ve tatlı mı tatlı elma dolgusu ile ister çocukluğunuza ışınlanın; ister olduğunuz yerde mis kokulu, rahatlatıcı bir mola yaratın.

Harika bir elma kurabiyesi için pastane kapılarını zorlamaya gerek yok. İştahlar yeterince kabarmış, hayal dünyasının kapısı yeterince aralanmışsa evdeki fırınlar ayarlansın, ortamlar kurabiye kokusu ile şenlensin; kendi ellerinizle elmalı kurabiye hazırlamanın vakti!

Elmalı kurabiye nasıl yapılır, elmalı kurabiye tarifi, elmalı kurabiye yapımı, kolay elmalı kurabiye tarifi, pratik elmalı kurabiye tarifi, elmalı kurabiye hazırlanışı, evde kolay elmalı kurabiye tarifi ve daha birçok lezzet için bizden ayrılmayın.

Elmalı Kurabiye Yapımı:

1. İlk olarak iç harcının yapımından başlayarak elmalar rendelenir. Isıtılmış tavaya aktarılır ve kavrulmaya başanır.
2. Yumuşayan elmalara toz şeker ilave edilir ve suyunu salıp tekrar çekene kadar karıştırılmaya devam edilir.
3. Suyunu çektikten sonra tarçın eklenir ve ocağın üstünden alınır. Hemen ardından bir karıştırma kabı içerisine ilk olarak yoğurt ve sıvı yağ alınarak çırpılır.
4. Ardından diğer malzemeler eklenerek yoğurulur ve bir hamur oluşturulur.
5. Hamur 3 adet bezeye ayrılır ve her biri merdane yardımıyla 1 cm kalınlığında yuvarlak bir biçimde açılır. Daha sonra bıçak ile 8 üçgen parça olacak şekilde kesilir ve 1'er tatlı kaşığı iç harç koyulup rulo haline getirilir.
6. Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 30 dakika pişirilir.

EN ÇOK İZLENENLER