Anadolu Lezzetleri Erişteli Fırında Tavuk
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 278
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Erişteyi ayrı, tavuğu ayrı sevenler; bu öğünde iki seçeneğin lezzet güçlerini birleştirip fırının da güzel etkisini ekleyerek yepyeni bir yemek hazırlamaya var mısınız? Eğer ki cevabınız “evet” ise yeni lezzetler denemeyi de seviyor, defne yaprağı, kekik gibi bitkilerin yemeklere kattığı sihre de güveniyorsanız bu tarifimiz tam size göre demektir!
İşten geldiğinizde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz, makarna âşıklarını kalbinden yakalayabileceğiniz, tavuk sayesinde doyuruculuğunu ve faydasını artırabileceğiniz bu tarif; şimdiden söylemeliyiz ki favorilerinizin arasına girecek!

Tavuk suyu ile yumuşattığınız eriştelerin üzerini haşlanmış tavuk lokmalarıyla doldurduktan sonra geri kalanını tamamen fırının hünerine bırakabileceğiniz erişteli fırında tavuk tarifini uygulamak için daha fazla geç kalmayın. Erişteli fırında tavuk yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

YAPILIŞI:

1. İlk olarak bir tencerenin içerisine tavuk göğsü, su, defne yaprağı, taze kekik, tane karabiberi ekleyip tavuklar iyice pişene kadar kaynatın.
2. Ardından suyunu süzüp tavukları ve suyu bir kabın içerisine alın.
3. Bir Fırın kabının içerisine erişmeyi ekleyip üzerini 2 parmak geçene kadar tavuk suyu ilave edin tavukları da içerisine ekleyip kabın ağzını kapatın ve önceden ısıtılmış 190 derecelik fırında 25-30 dk pişirip servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER