Ev Yapımı Fıstık Ezmesi
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 1 Oy
view 1.436
totalCook
Toplam
prep
Hazırlama
fork
Kişi
0

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

“Hayat, tatlı lezzetler olmadan geçmez!” diyenlerden misiniz? Kahvaltılarda ya da yemeklerden sonra damağını mutlaka tatlı bir şeylerle kavuşturmaya sabırsızlananlardan mısınız? O hâlde sizi şöyle alalım; burada nefis mi nefis, sağlıklı mı sağlıklı, pratik mi pratik bir öneri var!
Fıstık ezmesini bilmeyeniniz yoktur; çikolata kremasına en güçlü rakip, bazen nefis bir sandviç arasına bazen de kızarmış ekmek üzerine en yakışan lezzettir kendisi. O akışkan hali ile kendine âşık edemeyeceği insan neredeyse yoktur. Ancak fıstık ezmesini genelde dışarıdan hazır almayı tercih ettiğinizi tahmin ediyoruz ve size yeni bir teklifle geliyoruz. Bu kez fıstık ezmesini dışarıdan hazır almak yerine sıradaki tarifimiz sayesinde kendi mutfağınızda, kendi ellerinizle hazırlama fikrine bayılacağınızdan eminiz.
Hadi kolları sıvayın ve mutfağa doğru ilerleyin! Kavrulmuş yer fıstıklarının; bal, pekmez ile olan nefis uyumuna ortak olmak, kaybettiğiniz enerjiyi geri kazanmak ve nefis bir lezzetin ev yapımı haliyle tanışmak için geç kalmayın. Detayların tümü videomuzda, şimdiden afiyet olsun!

 

YAPILIŞI:

1. Tüm malzemeleri mutfak robotuna alıp fıstıklar kendi yağını salana kadar robottan geçirin.
2. Sürülebilir kıvama gelince fıstık ezmeniz hazır demektir.
3. Püf noktası: Fıstık kabuklarını kolayca sayabilmek için fıstıklarınızı 200 dereceli ısıtılmış fırında 3-5 dakika bekletip ardından elinizle ovalayıp üfleyerek soyabilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER