Falafel Tarifi
2 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 5
4,50/5Toplam: 2 Oy
view 5.791
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Falafel Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Sunumu ile hoş, yapımı ile pratik bir lezzet mi arıyorsunuz? İşte karşınızda nefis falafel!
İsmiyle farklı olsa da görünümü ve yapımı ile bildiğimiz köfteye göz kırpıyor. Bolca nohut bulunan içeriği sayesinde kıymadan yapılan köfteyi sevmeyenler için de iyi bir alternatif denebilir.
Maydanoz yapraklarının mis kokusu, soğanın vitamin dolu aroması, galeta ununun birleştirici gücü, susamın karşı konulamaz lezzeti ile hazırlanan karışım; hünerli eller sayesinde yoğurulup sevimli toplar haline getiriliyor. Birçok doyurucu malzeme ile hazırlanan, kimsenin aç kalmasına gönlü razı olmayan bu nefis toplar, kızgın yağ ile buluşup ağızlara peş peşe atılmaya hazır hale geliyor.
Hadi o zaman, siz de tarifi uygulamaya hazırsanız hemen videomuzu izleyip harekete geçin. Bu leziz toplar, mideye yuvarlanmayı daha fazla bekleyemez!

Falafel tarifi, falafel yapımı, ev yapımı falafel, falafel nasıl yapılır, falafel nasıl hazırlanır, falafel yapılışı, falafel hazırlanışı, falafel malzemeleri, pratik falafel nasıl yapılır ve daha birçok nefis tarif MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Falafel Yapımı:

1. Nohutları 1 gece önceden ıslatın.
2. Tüm malzemeleri yıkayıp ayıklayın ardından tüm malzemeleri mutfak robotuna girecek şekilde 3-4 parçaya bölün.
3. Maydanoz soğan kişniş nohutu mutfak robotuna ekleyin.
4. Malzemeleri 2-3 seferde mutfak robotundan geçirebilirsiniz.
5. Ardından bir kabın içerisine robottan geçen ürünleri ekleyin.
6. Tüm baharatlar ve zeytinyağını ilave edip karıştırılıp hazırlanan bu harçtan ufak ufak yuvarlak parçalar alın ve iyice kızmış olan yağda iyice kızartın.

EN ÇOK İZLENENLER