Halil Şef ile Tarifler: Falafel Tarifi
2 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 52 votes, average: 4,50 out of 5
4,50/5Toplam: 2 Oy
view 6.024
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Falafel Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Sunumu ile hoş, yapımı ile pratik bir lezzet mi arıyorsunuz? İşte karşınızda nefis falafel!
İsmiyle farklı olsa da görünümü ve yapımı ile bildiğimiz köfteye göz kırpıyor. Bolca nohut bulunan içeriği sayesinde kıymadan yapılan köfteyi sevmeyenler için de iyi bir alternatif denebilir.
Maydanoz yapraklarının mis kokusu, soğanın vitamin dolu aroması, galeta ununun birleştirici gücü, susamın karşı konulamaz lezzeti ile hazırlanan karışım; hünerli eller sayesinde yoğurulup sevimli toplar haline getiriliyor. Birçok doyurucu malzeme ile hazırlanan, kimsenin aç kalmasına gönlü razı olmayan bu nefis toplar, kızgın yağ ile buluşup ağızlara peş peşe atılmaya hazır hale geliyor.
Hadi o zaman, siz de tarifi uygulamaya hazırsanız hemen videomuzu izleyip harekete geçin. Bu leziz toplar, mideye yuvarlanmayı daha fazla bekleyemez!

 

Falafel Yapımı:

1. Bir mutfak robotunun içerisine un hariç malzemelerden az miktarlarda ekleyip mutfak robotundan geçirin.
2. Tüm malzemeler bitene dek bu işlemi uygulayın. Ardından unu ilave edip yoğurun.
3. Hazırladığınız hamurdan ceviz büyüklüğünde toplar yapın.
4. Yağı bir kızartma tenceresine dökün ve iyice kızdırın. Ardından hazırladığınız falafel toplarını içerisine ekleyip kızartın.
5. Ardından servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER