Hayvanları çok seviyor, onların bazen şapşal bazen de aşırı zeki, hisli ve duyarlı hallerinden güç alıyoruz. O halde hemen evimize de bir hayvan alalım, eğleniriz? Böyle mi gerçekten? Evcil hayvan sahibi olmak, eğlenceli ve huzur veren bir durum olmasının yanı sıra ciddi sorumluluk üstlenmeyi de gerektiren bir durumdur. Çünkü sahiplenilecek hayvan, daima özenli bir bakıma ihtiyaç duyacaktır.

Hayvan sahiplenmek, çoğunluğa uyup bilinçsizce davranmak değil; bir çocuk sahibi olmak kadar önemli ve üzerinde uzunca düşünülmesi gereken bir konudur. Üstelik hayvanlar; çocuklar gibi zaman geçtikçe bir yetişkin olmayacak, onlar ömürleri boyunca hiç büyümeyen bir çocuk gibi kalacak, dolayısı ile üzerinde iki kat düşünmeniz gereken bir konudur. Nasıl ki çocuğunuzdan sıkılıp ondan hevesiniz geçtiğinde bir sokağa bırakamazsınız, hayvanlar için de bu düşünceyi kabul etmelisiniz. Barınaklar, düşüncesizce bir anda evsiz daha da önemlisi sevgisiz bırakılan hayvanların o derin bakışları ile dolu unutmayın.

Hayvanlara sevgi beslemek bir hayvan sahiplenmeye yeter belki; ama ona iyi bakmaya asla yetmez.  “Yok ben iyi kalpli ve bilinçli bir sahip adayıyım; kararlıyım ve ona iyi bakacağım.” diyorsanız “Hayvan sahiplenirken nelere dikkat etmelisiniz?” sorusunun detaylı cevaplarına ulaşabileceğiniz videomuz için şimdiden keyifli seyirler dileriz.

EN ÇOK İZLENENLER