Hurmalı Muhallebi Tarifi
3 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 53 votes, average: 4,33 out of 5
4,33/5Toplam: 3 Oy
view 2.627
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Hurmalı muhallebi malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Hurma için ne düşünürsünüz? Sizce o bir meyve mi? Yoksa tatlı dünyası için bahşedilmiş, meyve kılığına girmiş müthiş bir sihir mi? Hurmanın gücü bu kez her damakta geçiş hakkına sahip olan muhallebi ile birleşiyor ve olanlar oluyor. Hurmanın yoğun ama rahatsız etmeyen tatlı lezzeti, muhallebinin süt dolu hafif lezzeti ile damakları da şenlendiriyor mideleri de.

Hadi farklı ve iddialı bir lezzet için kollar sıvansın ve videomuz izlensin. Şimdiden afiyet olsun!

Hurmalı muhallebi nasıl yapılır, hurmalı muhallebi tarifi, evde hurmalı muhallebi yapımı, hurmalı muhallebi nasıl hazırlanır, nefis hurmalı muhallebi tarifi ve daha birçok tatlı tarifi için bizden ayrılmayın.

Servis Önerisi;

Üzerine fıstık tozu serperek servis edebilirsiniz.

Hurmalı muhallebi yapımı:

1. Hurmaların hepsinin çekirdeklerini çıkarıp, 1 çay bardağı ılık süt ile mutfak robotundan hurmalar tamamen eriyene kadar geçirilir.
2. Ardından bir tencereye un, nişasta, şeker, vanilya ve süt alınarak muhallebi kıvamına gelene kadar kaynatılır.
3. Kıvam alan muhallebinin içerisine robotttan geçirdiğiniz hurmalar eklenir ve iyice karıştırılıp 5 dakika daha kaynatıldıktan sonra kaselere dökülür.

EN ÇOK İZLENENLER