İki Malzemeli Pişmeyen Muffin Tarifi
6 votes, average: 4,00 out of 56 votes, average: 4,00 out of 56 votes, average: 4,00 out of 56 votes, average: 4,00 out of 56 votes, average: 4,00 out of 5
4,00/5Toplam: 6 Oy
view 9.864
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

İki Malzemeli Pişmeyen Muffin Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Aile bütçesine katkı Migros’ta olur, 10 TL altı nefis tarifler de MigrosTV’de! Sırada iki malzemeli pişmeyen muffin var.

Püf noktası:

Derin bir tencerede kaynamakta olan su buharı üzerine yerleştirdiğiniz cam kase içerisine aldığınız bitter çikolataları dikkatli bir şekilde eritmeye özen gösterin.

Kase tabanının direkt olarak kaynar suya değmemesine, kaynamakta olan suyun çikolataları ıslatmamasına dikkat edin.

İki Malzemeli Pişmeyen Muffin Yapımı:

1. Derin bir tencerede su kaynatın. Cam bir kaseyi, kaynamakta olan su buharına değmeyecek şekilde ağız kısmına oturtun.
2. Küçük parçalara bölüp cam kasenin içerisine aldığınız bitter çikolataları kısık ateşte aralarda karıştırarak benmari usulü eritin.
3. Tamamen eriyen ve sıvı bir kıvam alan bitter çikolatayı ocaktan alın. Silikon muffin kalıpları içerisine azar azar ekleyin.
4. Tatlı kaşıklar yardımıyla şekil verdiğiniz fıstık ezmelerini orta kısımlarına yerleştirin. Üzerlerini eritilmiş bitter çikolata ilavesiyle kaplayın. Soğuması için buzdolabına kaldırıp kısa bir süre beklettikten sonra servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER