İki Malzemeli Suffle
12 votes, average: 4,08 out of 512 votes, average: 4,08 out of 512 votes, average: 4,08 out of 512 votes, average: 4,08 out of 512 votes, average: 4,08 out of 5
4,08/5Toplam: 12 Oy
view 9.405
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
3

İki malzemeli sufle malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Sufle, adı duyulduğunda bile gülümsetebilecek güce sahip tatlılardan biri. Aşk dolu bir kalp gibi olan sıcacık ve yumuşacık keki, içinde gizlenen akışkan çikolatası ile gizli bir aşkın tutkusu kadar lezzetli. Keki aralandığında dışarı sabırsızlıkla dökülmeye çalışan çikolatası, aşkın itirafının yapıldığı kelimeler gibi heyecan dolu. Aşk sözcüklerinin havada uçuşması gibi suflenin parçaları ağzınızda dağılırken büyüler, ister istemez bu aşk itirafına kayıtsız kalamaz, iyi hissetmeye başlarsınız.

Sufle yapımı normalde zahmet gerektirir; ama sıradaki bu videomuz acilen tatlı isteyen tüm bünyelere reçete niteliğinde! Sadece iki malzeme ile kolayca hazırlayabilecek, çikolataya doyabileceksiniz. O halde bırakın kendinizi sufle ile aşk dolu rüyalara sürüklenmeye ve lezzet yolculuğunda süzülmeye.

Sufle nasıl yapılır, sufle tarifi, evde kolay sufle yapımı, iki malzemeli sufle nasıl yapılır, iki malzemeli suflenin hazırlanışı, iki malzemeli sufle nasıl yaparım ve daha birçok tatlı tarifi için bizden ayrılmayın.

Servis Önerisi;

Yanına bir top vanilyalı dondurma ekleyerek lezzeti tamamlayabilirsiniz.

İki Malzemeli Sufle Yapımı:

1. Yumurta akları bir çırpma kabına alınarak mikser yardımıyla kabarıp köpürene kadar çırpılır.
2. Bu işlem yaklaşık 5 dakika sürecektir. Kabaran yumurta akına eritilmiş çikolata ilave edilip spatula yardımıyla birbirine yedirilir.
3. Ardından fırın için uygun kalıplara dökülerek bir borcam içerisine oturtulur. Borcamın içerisine 1,5 su bardağı su ilave edilip önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 15-20 dakika pişirin.
4. Fırından çıktıktan sonra üzerine pudra şekeri dökerek sıcak servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER