Ispanak Yemeği Tarifi
3 votes, average: 2,67 out of 53 votes, average: 2,67 out of 53 votes, average: 2,67 out of 53 votes, average: 2,67 out of 53 votes, average: 2,67 out of 5
2,67/5Toplam: 3 Oy
view 80.378
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

Ispanak Yemeği Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Çorbaya, böreğe hatta keke katılıp kılıktan kılığa girerek lezzetten lezzete yakışabilen; salatası, kavurması, yumurtalısı, yoğurtlusu her hali ile damaklarımızda taht kuran, geniş yapraklı, yeşil kahraman! Kahraman elbette, çünkü insan sağlığı için çok faydalı olan A, C, E, K gibi birçok vitamin ve demir, magnezyum, potasyum içeren nadir sebzelerden biridir ıspanak.
Bu kez içerdiği bol vitaminlerden yemeğini hazırlayarak yararlanmaya kararlıyız. Siz de kararlıysanız önce mevsimin en taze ıspanakları için alışverişe çıkıp poşetlere doldurun; sonra hafif, besleyici, doyurucu, vitamin dolu bir tabak hazırlamak için mutfağınıza koşturun. Ispanak yemeği yapabilmenin tüm detayları videomuzda!

Ispanak yemeği nasıl yapılır, ıspanak yemeği tarifi, ıspanak yemeği yapımı, ıspanak yemeği hazırlanışı, ıspanak yemeği nasıl yaparım, ıspanak yemeği faydaları, kolay ıspanak yemeği yapılışı ve daha birçok tarif için MigrosTv videolarını takip etmeye devam edin.

Servis Önerisi;

Yanına birkaç kaşık yoğurt ekleyerek lezzeti tamamlayabilirsiniz.

Ispanak Yemeği Yapımı:

1. İlk olarak bir tencerenin içerisine yağı ve çok ince doğramış olan kuru soğanları ekleyip kavurun.
2. Ardından salçayı da ekleyip kavurmaya devam edin.
3. Daha sonra içerisine yıkamış, ayıklanmış ve doğranmış olan ıspanakları, ardından da yıkanmış olan pirinçleri ve suyunu ekleyip ara sıra karıştırarak kısık ateşte pişirmeye devam edin.
4. Pirinçler pişince ocaktan alıp üzerine yoğurt ekleyerek servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER