Kadın Akademisi

Geri Dön

Ailenin Yeni Üyesini Beklerken

Eğitim paketi içindeki tüm videolar sırayla izlenebilmektedir.

Ailemiz büyüdükçe sorumluluklarımız da artıyor. Bir takım olarak davranabilirsek her ne kadar yorucu da olsa neşeli bir macera bizi bekliyor. Aileye bebeğin katılması, yaşamın düzenlenemsi ve zorluklarla mücade etmede bu ipuçları işinize yarayacak.

Eğitimen: Psikoterapist, eğitmen ve toplumsal cinsiyet eşitliği aktivisti Ebru Tuay, Kaliforniya Eyalet Üniversitesi’nden ilişki terapileri alanında yüksek lisansını tamamlamıştır ve halen kendi iş yerinde psikoterapist olarak çalışmaktadır. Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme Organizasyonu (Empower Women by UN Women) tarafından 2016 yılında global şampiyonlar arasına seçilmiştir. “Kadının Adı Var” sahne gösterisinin yanı sıra, yayınlanmış kitapları ve “Kendimi Tanıyorum” adında yapmış olduğu bir televizyon programı da vardır. Tuay farklı sektörlerde faaliyet gösteren kurumlarda liderlik ve toplumsal cinsiyet eşitliği üzerine eğitimler vermektedir. “Cam Tavan” adlı bir de podcast serisi bulunmaktadır.

1985 yılında İstanbul’da doğan Pedagog Gözde Erdoğan, kendi çocukluğunda karşılaştığı zorluklardan yola çıkarak çocukları anlamak üzere bir kariyer hayali kurmuş ve ilk gençliğine dek canlı tuttuğu bu ideali doğrultusunda 2003 yılında hacettepe üniversitesi Çocuk Gelişim ve Eğitimi bölümünde öğrenim görmeye başlamıştır. Gelişim Psikolojisi alanındaki öğreniminden sonra adım attığı profesyonel çalışma hayatında; ailelerin ve toplumun “sorunlu çocuk” suçlamasına tamamen karşı bir duruş sergileyerek asıl problemin “sorunlu aile” yapısında olduğuna inanmış ve bireysel danışmanlık yaklaşımını bu doğrultuda geliştirmiştir. Gözde Erdoğan yazdığı kitaplarla basamaklandırılmış bir eğitim modelini hedeflemektedir. Gözde Erdoğan, Gelişim Akademisi çatısı altına bireysel aile ve çocuk danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra “Ebeveyn Çalışanın Verimliliği”, “Çalışan Ebeveynin Stresle Baş Etme Yöntemlerdi”,”Çalışan Anne-Babalar için Dengeli Ebeveynlik” gibi başlıklar altında kurumsal firmalara eğitim, seminer ve workshop projeleri hazırlamakta ve hedef kitlesi yoğunlukla çocuk, anne ve aileler olan firmalara danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Aile İçi Etkileşim - 0 Video

totalCook 31 dakika
totalCook 5 video
totalCook ömür boyu erişim
totalCook mobil, tablet ve tv'den erişim

En Çok İzlenen Eğitimler

Giriş Yap / Üye Ol
Giriş Yap / Üye Ol
Money.com.tr sitesine git
Giriş Yap / Üye Ol

Giriş Yap / Üye Ol

Giriş Yap / Üye Ol
Profilinize yönlendiriliyorsunuz. Lütfen bekleyin.
Giriş Yap / Üye Ol
Profilinize yönlendiriliyorsunuz. Lütfen bekleyin.
Kodu Giriniz