Karadut Reçeli Tarifi
1 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 51 vote, average: 1,00 out of 5
1,00/5Toplam: 1 Oy
view 1.203
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Karadut Reçeli Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Kahvaltı öğününe bayılır mısınız? Peki ya renkli renkli, çeşit çeşit reçellerin olduğu kahvaltı sofralarını sever misiniz? Kim sevmez ki öyle değil mi?

Güne kahvesiz başlayamayanların olduğu gibi reçelsiz başlayamayanların da olduğunu biliyoruz. Kahvaltı sofraları eksik kalmasın diye reçel tariflerini heyecanla sunmaya devam ediyoruz. Sırada tanecikli yapısı, leziz tadı ile böğürtlen reçeline güçlü bir rakip olacak bir tarif var!

Tüm gün için size enerji sağlayacak, kızarmış ekmeğe yoldaş, lor peynirine süsleme, demli bir çaya tatlandırıcı karadut reçelini tatmayan kalmasın.

Hadi bakalım, tencereler karadut reçeli ile kaynasın ve kokusu ile önce eviniz sonra da lezzeti ile mideleriniz bayram etsin. Karadut reçeli yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda.

Karadut reçeli tarifi, karadut reçeli yapımı, karadut reçeli nasıl hazırlanır, karadut reçeli nasıl yapılır, evde karadut reçeli hazırlanışı ve daha birçok reçel tarifi için MigrosTV videolarını izlemeye devam edin.

Karadut Reçeli Yapımı:

1. Bir karıştırma kabı içerisine karadutları alıp üzerine şekeri ilave edin ve en az 3 saat bekletin.
2. Ardından derin bir tencere içerisine dut ve şeker karışımını boşaltıp orta ateşte 45 dakika karıştırarak pişirin.
3. Kaynamaya başlayan reçel, kıvam aldığı zaman limon suyunu ekleyip 5 dakika daha kaynatın ve soğuması için ocaktan alın.
4. Oda sıcaklığına gelen reçeli servis tabaklarına alın veya kavanozlara boşaltıp muhafaza edin.

EN ÇOK İZLENENLER