Karpuz Reçeli Tarifi
3 votes, average: 2,00 out of 53 votes, average: 2,00 out of 53 votes, average: 2,00 out of 53 votes, average: 2,00 out of 53 votes, average: 2,00 out of 5
2,00/5Toplam: 3 Oy
view 435
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Karpuz Reçeli Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Yaz mevsiminin nefis karpuzlarının davetkâr mis kokularını kavanozlamaya ne dersiniz? Öyle bakmayın, hiç de hayal değil; çünkü bu kez kavanozları karpuz reçeli ile doldurmaya geliyoruz!

Bulduğu her malzemeyi böreğe katık, çorbaya malzeme edenler, her yiyecekten turşu kuranlar bu tarife bayılacağınızdan eminiz. Çünkü bu tarif tam bir değerlendirme yöntemi!
“Onun vitamini kabuğunda” diyenlerin bayılacağı, ev ekonomisini ayakta tutmaya kabukları incecik soymaktan başladığına inananların hayran kalacağı öneri geliyor. Reçel yapıyoruz hem de karpuzun kabuğundan! “Öyle şey mi olurmuş!” demeyin, hani kabuğundaydı vitamini? İşte karşınızda vitamin deposu, farklı mı farklı, tatlı mı tatlı, lezzetli mi lezzetli karpuz reçeli! İster ekmeğin üzerini onunla boyayın ister ekmek lokmalarını içine bandırıp bayıla bayıla, tadına vara vara tüketin. Karpuz reçeli ile kahvaltılarınıza özel bir keyif ve lezzet katmak için hemen videomuzu izleyip uygulayın. Şimdiden afiyet olsun!

Karpuz reçeli tarifi, karpuz reçeli yapımı, karpuz reçeli yapılışı, karpuz reçeli nasıl yapılır, karpuz reçeli nasıl hazırlanır, karpuz reçeli malzemeleri, ev yapımı karpuz reçeli ve daha birçok sıra dışı reçel tarifi için MigrosTV videolarını takip etmeye devam edin.

Karpuz Reçeli Yapımı:

1. Karpuz kabuklarının beyaz kısımlarını ayıklayın.
2. Kesmiş olduğunuz kabukları ufak parçalar halinde doğrayın ve suyun içerisine atıp yumuşayana kadar kaynatın.
3. Yumuşayınca şekeri ve karanfili ilave edin.
4. Kıvam almaya başlayınca limon suyunu da ilave edip reçel kıvamına gelinceye kadar pişirip soğuyunca servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER