Keçiboynuzlu Kek
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 1.728
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Son dönemlerde giderek popüler hale gelen, sindirimi düzenleme,kolesterole iyi gelme, hücreleri onarma, öksürüğü kesme gibi faydaları olan keçiboynuzunu kek içinde kullanmak için sizce de geç kalmadık mı?

Canınız inanılmaz derecede kek istiyor; ama diyeti bozacağınızdan korkuyorsanız işte size diğer birçok kek tarifine göre biraz daha hafif sayılabilecek nefis bir öneri! Doktorların “Çikolata yerine keçiboynuzu tüketin.” diye önerdiği bir besinden hem lezzetli hem de sağlıklı olmayan bir tarif üretmek pek de mümkün olmazdı dedik ve güzel bir alternatif için mutfağa doğru ışınlandık!
Esmer toz şeker, süt, yumurta, bolca keçiboynuzu unu ile hem görünümü hem de lezzeti ile çikolatalı tüm tariflere taş çıkartacak nefis bir kek hazırladık.Çocukların da yetişkinlerin de bayılacağı, demlenmiş çayların bile can atacağı nefis tarif için siz de malzemeleri hazır edin ve derhal tarifi uygulayın.Şimdiden afiyet olsun!

Keçiboynuzlu kek tarifi, keçiboynuzlu kek yapımı, keçiboynuzlu kek yapılışı, keçiboynuzlu kek hazırlanışı, keçiboynuzlu kek nasıl yapılır,keçiboynuzlu kek nasıl hazırlanır, keçiboynuzlu kek malzemeleri, ev yapımı keçiboynuzlu kek, nefis keçiboynuzlu kek, pratik keçiboynuzlu kek, sağlıklı keçiboynuzlu kek ve daha birçok farklı kek tarifi önerisi MigrosTV’de sizi bekliyor.

YAPILIŞI:

1. Tüm malzemeler bir kap içerisinde iyice çırpılır.
2. Fırın kabı yağlanarak içerisine karışım eklenir ve önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 40 dakika kadar pişirilir.

EN ÇOK İZLENENLER