Kedi anne ve babaları için faydalı bilgiler MigrosTV’de!Veteriner Çağıl Hancıoğlu, kedilerin doğru beslenmesi hakkında faydalı bir video ile karşınızda!
Veteriner’imiz kedi beslenmesi ile ilgili olarak diyor ki; “Kedinizi kendi yediğiniz yemeklerle beslemenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü onların günlük alması gereken besin değerleri biz insanlarınkinden farklı. Bir kedi insandan dört kat daha fazla proteine ihtiyaç duyar. Evdeki koşuşturmalarını, temizlenmek için yaptığı yoga hareketlerini düşünün. Onlar doğuştan sporcu, proteine ihtiyaçları var. Sadece protein mi? Bunun yanında kedilerin en temel ihtiyaçlarından biri de taurindir. Kediler taurini vücutlarında üretemezler ve dışarıdan almaları gerekir.  Eksikliğinde görme bozukluğu, kalp , tüy ve deri hastalıkları görülebilir. Sağlığı için yeterli protein ve taurini de özel hazırlanmış tam ve dengeli mama ile karşılayabilir.”Kedilerin ihtiyaç duyduğu besinler insanlardan farklıdır…
Tam ve dengeli beslenme için kedilerin insanlardan 4 kat daha fazla protein alması gerekir.
Beslenme ihtiyaçlarına uygun hazırlanmış tam ve dengeli mama kediniz için ev yemeğinden daha faydalıdır.Tam ve dengeli bir mama kedinizin protein ve taurin ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.
Faydalı bilgiler Migros’tan, kediniz için faydalı beslenme çözümleri Whiskas’tan!

EN ÇOK İZLENENLER