Kelle Paça Tarifi
1 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 51 vote, average: 4,00 out of 5
4,00/5Toplam: 1 Oy
view 2.599
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
3

Kelle Paça Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Kelle paça uzun yıllardır varlığını sürdürüp kaselerimizi dolduran lezzetlerden biridir. Ünlü restoranların da menüsünü süsler, mahallenizdeki Adem Abi’nin lokantasının menüsünü de…

Pek ortası yoktur, yani şöyle ki seveni çokça sevip haftada bir tüketir, sevmeyeni kokusuna hatta görüntüsüne dahi dayanamayıp ağzına bile sürmez. Yapımı biraz zahmetli olsa da sonunda sağladığı lezzet dolu faydaları ile adeta zahmet verenlerine teşekkürlerini sunar ve tüm yorgunluğu alır götürür. Bağışıklığı güçlendirmesi, hastalıklara karşı koruması, kemik sağlığına iyi gelmesi gibi özellikleri ile tek başına bir kase kelle paça çorbası, adeta ecza dolabı gibidir. Hadi, şifa ve lezzet dolu bu çorbayı yapmak için daha fazla geç kalmayın. Kelle paça çorbası yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda.

Kelle paça çorbası tarifi, kelle paça çorbası nasıl yapılır, kelle paça çorbası yapımı, evde kelle paça çorbası nasıl yapılır, kolay kelle paça çorbası hazırlanışı, kelle paça çorbası nasıl hazırlarım ve daha birçok soru MigrosTV videolarında cevap buluyor. Bizden ayrılmayın!

Kelle Paça Yapımı:

1. Bir tencere içerisine 6 bardak su ve paket içerisindeki kelle paçayı koyun. Ardından ocağın altını yakıp tencere içerisindeki suyun ılınmasını bekleyin.
2. Daha sonra terbiye için ayrı bir kapta yoğurt, yumurta sarısı ve unu kıvam alana kadar çırpın.
3. Hazırlamış olduğunuz terbiyeye tencere içerisinden sıcak su alarak terbiyeyi karıştırın ve tencere içerisine dökün. Çorba kaynayana kadar karıştırın ve kaynadıktan sonra sıcak servis edin.

EN ÇOK İZLENENLER