Kestane Reçeli Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 4.798
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
3

Kestane reçeli malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Kestane; pastadan tutun da pilava kadar içine konduğu her lezzete şahane bir devinim yaşatabilen bir meyve. Hele ki kestane şekeri ya da kestane kebabının mükemmelliğini hiç tartışmayalım!
Bu kez ise sırada, kestanenin reçel hali var. Yumuşacık, tatlı mı tatlı taneleri ile Bursa’nın kestane şekeri kadar mutlu edecek; sadece kahvaltıda değil, canınız tatlı bir şeyler tüketmek istediğinde yenebilecek kıvamda farklı bir reçel bu!

Aromatik tadı ile kurabiye, pasta gibi tatlılarınızı süsleyebilir farklı harmanlar edinebilirsiniz. Şimdiden uyaralım, aman ha dozunu kaçırıp kaşık kaşık yemeye kalkmayın.

Tencereler, kestane reçeli ile kaynamaya hazırsa hadi mutfağa!

Kestane reçeli nasıl yapılır, kestane reçeli yapımı, kestane reçeli nasıl hazırlanır, evde kestane reçeli yapımı, nefis kestane reçeli tarifi ve daha birçok reçel tarifi MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Püf Noktası;

Pişirme esnasında kestanelerin dağılmaması için orta ya da büyük boyda kestaneler seçmelisiniz. Reçel kaynarken üzerinde oluşan köpükleri kepçeyle sıyırmayı unutmayın.

 

Kestane reçeli yapımı:

1. İlk olarak kestanelere bıçak ile çizikler atıp haşlayın. Daha sonra önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında kestaneler iyice pişirilir.
2. Kabukları soyulup temiz bir suda 15 dakika kadar daha haşlanır.
3. Başka bir tencere içerisine su, şeker ve limon suyu ilave edilerek kaynatılır, kıvam alan şerbete kestaneler eklenir ve birlikte özdeşleşene kadar kaynatılır.
4. Son olarak kavanoza doldurulup ağzı sıkı bir şekilde kapalı halde ters çevirilerek bekletilir.

EN ÇOK İZLENENLER