Kiraz Sapı Çayı Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,50/5 Toplam: 2 Oy
view 3.975
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Yeşil saplara tutunmuş, iki kırmızı, sevimli taneler! Kiraz hem görüntüsü hem de bol sulu lezzeti ile hemen herkesin bayıldığı meyvelerden biridir. Yazın keyifli gecelerinde, enerji dolu sahillerinde bize yenme kolaylığı ve bolca vitamini ile eşlik eder. Buraya kadar güzel, peki yediğimiz kirazların saplarını n’apıyoruz? “Elbette atıyoruz.” dediğinizi duyar gibiyiz. Şimdi bu hareketi tamamen unutmanızı sağlayacak özellikle zayıflamak ve ödem atmak için çok etkili, çok faydalı bir tarifimiz var. Karşınızda, kiraz sapı çayı!

Kiraz sapı çayı sayesinde karaciğer ve böbrek sağlığını koruyabilir, kalp ve damar sağlığını tehdit eden kolesterolü düşürebilir, susuzluğunuzu gidebilirsiniz. Kiraz saplarını gölgede kolayca kurutup kış boyunca çayını içerek sağlığınızı katlayabilirsiniz. Aynı zamanda sakinleştirici özelliği sayesinde gün ortasında bir kiraz sapı çayı molası vererek günün stresini azaltabilirsiniz.
Şifa olacak çay tarifini uygulamaya hazırsanız, bardaklar boş kalmasın! Tüm detaylar videomuzda. Şimdiden afiyet olsun.

Kiraz sapı çayı tarifi, kiraz sapı çayı yapımı, kiraz sapı çayı faydaları, kiraz sapı çayı yapılışı, kiraz sapı çayı hazırlanışı, kiraz sapı çayı nasıl yapılır, kiraz sapı çayı nasıl hazırlanır ve daha birçok faydalı bitki çayı MigrosTV videolarında. Bizi takip etmeye devam edin.

Kiraz Sapı Çayı Yapımı:

1. Suyu bir kapta kaynatın .
2. Kiraz saplarını içine atın ve suya batmasını sağlayın.
3. Tencerenin kapağını kapatıp ocağı söndürün.
4. 5 dakika bekletin.
5. Hemen bir süzgeçle süzüp kiraz saplarını ayırın.
6. Ilıyınca limon suyunu ilave edin.
7. Cam veya porselen bir kaba alıp buzdolabına kaldırın.
8. Soğuk olarak 1 dilim limon ile servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER