Kırmızı Lahana Turşusu
1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5
5,00/5Toplam: 1 Oy
view 425
totalCook
Toplam
prep
Hazırlama
fork
Kişi
8

Kırmızı Lahana Turşusu Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Biliyorsunuz bulduğu her meyveden, her sebzeden turşu kurabilen bir milletiz. İyi de yapıyoruz elbette; çünkü ev yapımı nefis turşular probiyotik ailesinden sayıldığı için sağlığımıza oldukça önemli faydalar sunuyor. Hem faydalı hem de lezzetli olduklarından turşuları tüm yemeklerin yanına eklemekten hoşlanıyor, keyifle tüketiyoruz. Ancak turşu dünyasının bir çeşidi var ki hepsi bir yana o diğer yana geçiyor şöyle. Çıtır çıtır lahana turşusundan bahsediyoruz elbette. Bayıldığımız, karışık turşulardan ayıklayıp da yediğimiz beyaz lahana turşusuna bu videomuzda dişli bir rakip daha sunuyoruz. Daha çok salata olarak gördüğümüz kırmızı lahanayı bu kez özenle dilimleyip kaya tuzu ile buluşturuyoruz. Daha sonra kavanozlara hapsedip sirke ve sarımsak yardımıyla çok daha lezzetli olması için bekletiyoruz. Sonrasında sofranızı renk, damaklarınızı lezzet ile buluşturmak için geliyorlar. Ağızlar yeterince sulandıysa kırmızı lahana turşusu yapımı hakkında tüm detaylar videomuzda. Şimdiden afiyet olsun!

Kırmızı lahana turşusu yapımı, kırmızı lahana turşusu tarifi, ev yapımı kırmızı lahana turşusu, kırmızı lahana turşusu yapılışı, kırmızı lahana turşusu nasıl yapılır, kırmızı lahana turşusu nasıl hazırlanır, kırmızı lahana turşusu hazırlanışı ve daha birçok farklı turşu çeşidinin tarifi için bizi takip etmeye devam edin.

Kırmızı Lahana Turşusu Yapımı:

1. Lahanaları yıkayıp ince ince kıyın.
2. Ardından tuz ile 5 dk kadar iyice ovalayın.
3. Cam kavanozun içerisine doldurup sarımsakları 3-4 parçaya bölüp atın ve ardından su ve sirkeyi de ekleyip ağzını kapatın.
4. Çalkalayıp 4 gün boyunca güneş ışığından uzak hafif serin bir yerde muhafaza edin.
5. 4 gün sonunda açıp kullanabilirsiniz.
6. Açtıktan sonra buzdolabında saklayın.

EN ÇOK İZLENENLER