Minik Milföy Böreği Tarifi
5 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 55 votes, average: 4,20 out of 5
4,20/5Toplam: 5 Oy
view 2.847
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
5

Minik milföy böreği malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Canınız börek çekti, hatta öyle çekti ki ne yufkaya ne hamura ayıracak vaktiniz yok. En acilinden, en lezzetlisinden, damaklarınızla çabucak buluşacak bir şeyler lazım değil mi? O zaman imdadınıza mini milföy börekleri tarifi ile yetişiyoruz! Isırdığınızda çıkacak o sesi ile oldukça davetkar, sıcacık bu tarif çayınızın yanında yer almaya talip!

Mini mini halleriyle tabaklarınızı süsleyecekler, sizi mutlu edecekler. Aman ha, minik diye yemenin ucunu kaçırayım demeyin şimdiden uyaralım.

Minik milföy börekleri tarifi, minik milföy börekleri nasıl yapılır, minik milföy yapımı, minik milföy börekleri hazırlanışı, minik milföy börekleri nasıl yaparım, minik milföy börekleri evde yapımı ve daha birçok pratik tarif MigrosTV videolarında.

Püf Noktası;

  • Milföy hamurlarının yapısı gereği tam oda sıcaklığına kadar çözülmesini beklemeyin. Biraz yumuşaması yeterli olacaktır.

 

Minik milföy böreği yapımı:

1. Hamurlar yapıma başlanmadan 15 dakika önce dondurucudan çıkarılıp çözünür.
2. Ardından kare şeklinde kesilerek her bir köşesine maydanozlu peynirli harçtan koyulur.
3. Üzerileri boşta kalan kare şeklindeki hamurlar ile kapatılır ve dört parçaya bölünür.
4. Açık olan kenarları hafif bastırılarak kapatılır ve tek bir yüzeyi önce pekmezli karışıma batırılır, ardından susama bulanarak yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizilerek önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 25 dakika pişirilir.

EN ÇOK İZLENENLER