Mısır Ekmeği Nasıl Yapılır?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
4,02/5 Toplam: 6.832 Oy
view 35.623
totalCook
Toplam
prep
Hazırlama
fork
Kişi
0

Mısır Ekmeği Malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Ekmek, soframızın temel gıdalarından biridir. Günün hiçbir öğününde bizi yalnız bırakmaz. Ancak durum böyle olunca her gün, hatta her öğün aynı ekmeği yemekten sıkılabiliriz. Eğer siz de yenilik arayan, “Ekmek bile olsa acımam vazgeçerim!” diyen biriyseniz bu tarifimiz için tüm algılarınızı açın! Çünkü bu tarifte sizi eğer ki büyüklerinizden de öğrenmediyseniz yepyeni bir ekmek çeşidi ile tanıştıracağız. Karşınızda mısır ekmeği!

Tencerede kaynayan mısır kokusunun karşı konulamaz etkisini bir ekmeğe sığdırmaya hazırsanız; sağlıklı mı sağlıklı, tereyağına, reçele, peynire çok mu çok yakışan mısır ekmeğini hayatınıza katmak için daha fazla geç kalmayın deriz.
Kıyır kıyır lezzeti, mis gibi kokusu ile ister kahvaltılarınızı ister çay saatlerinizi süsleyin, bir kere deneyip bir daha ondan vazgeçemeyeceğinizden eminiz. Üstelik evin büyüklerinin de mısır ekmeğini daha bir ayrı ayrı seveceğini biliyoruz!
Alışılmışın dışında bir ekmeği kendi ellerinizle hazırlamak, mısır ekmeği yapımını öğrenip lezzet peşindeki herkesi gülümsetmek için hemen videomuzu izleyin. Şimdiden afiyet olsun!

Mısır Ekmeği Yapımı:

1. İlk olarak tüm malzemeleri bir kabın içerisine alın ve yoğurun.
2. Sıcak suyu yavaş yavaş ekleyip yoğurun. Kıvamına göre suyunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.
3. İyice yoğurulup kıvam alan hamurunuzu pişirmek, bir tepsiye yağlı kağıt serin. Yağlı kağıdı da hafifçe yağlayın. 4.Üzerine hamuru ilave edince yaydırın.
5. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında pişirin.
6. Pişmeye yakın fırında üzerine hafifçe un serpip pişirmeye devam edin. Pişirdikten sonra 5 dk daha fırında bekletip servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER