Mısır Unu Çorbası
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 620
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
4

MALZEMELER

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Sırada birçoğunuzun çocukluğuna bilet olacak, anneanne eli değmiş gibi bir lezzete sahip, dumanı üzerinde, nefis bir çorba tarifi var; karşınızda mısır unu çorbası!
Genelde yapılan şehriye, tarhana, mercimek, ezogelin gibi çorba seçeneklerinden sıkılıp yenileriyle tanışmak isteyenler için de eskiden tükettiği lezzetlere dönmek isteyenler için de memnun edici olacak mısır unu çorbası oldukça lezzetli bir seçenek.

Mısır ununun o kalplerden yakalayan kokusunun, bulgurun doyuruculuğu, sütün faydaları ile birleşip tereyağı ve çeşitli baharatlarla lezzetlendiği mısır unu çorbası ile harika bir başlangıç yapabilir, hastanızı ayağa kaldırabilir, çocuğunuzun doğru beslenmesini sağlayabilirsiniz; seçim sizden tarif bizden! Eğer mısır unu çorbası nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız ihtiyacınız olan tüm detaylar videomuzda sizi bekliyor, şimdiden afiyet olsun!

YAPILIŞI:

1. Bir tencereye tereyağını ve Mısır ununu ilave edip kavurun.
2. Ardından süt ve suyu ekleyip karıştırın.
3. Hafif kaynamaya başlayınca bulguru ilave edin ve bulgurlar pişene kadar ara sıra karıştırarak pişirin.
4. Pişmeye yakın baharatları ilave edip karıştırın.
5. Sosu için bir sos tavasına tereyağ ve baharatlarını ilave edip hafif kavrulunca ocaktan alıp çorbanın üzerine sosu gezdirip servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER