Muhallebili Kadayıf
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
0,00/5Toplam: 0 Oy
view 204
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
6

Muhallebili Kadayıf

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Bir tatlı düşünün ki “Şerbetli tatlı mı, yoksa sütlü tatlı mı?” tartışmalarına son versin, içinde hem mis gibi süt hem de şeker kokusu olsun… Tadan herkes hem tel kadayıfın çıtırlığını duysun hem de muhallebinin yumuşacık büyüsüne kapılsın… Kulağa ne kadar da hoş geliyor değil mi? O halde sizi muhallebili kadayıfla tanıştırmak isteriz!
Aynı tatlı tariflerinden sıkıldıysanız, yeni lezzetler denemek sizin için bir zevkse iki ayrı tatlı kategorisinden sayılan muhallebi ve tel kadayıfın bu müthiş dostluğuna kaşık kaşık dalmaya hazır olun!
Bol tereyağında kavrulan tel kadayıfların arasına, bol kremayla harmanlanan mis gibi muhallebiyi ekliyor ve kusursuz bir tatlıya imza atıyoruz. Özel akşam yemeklerini taçlandıracak muhallebili kadayıf tarifiyle küçükten yetişkine tüm konuklarınızı büyülemek istiyorsanız hemen videomuzu izleyip uygulamaya geçebilirsiniz; şimdiden afiyet olsun!
Muhallebili kadayıf tarifi ve daha birçok farklı tatlı tarifi için MigrosTV’nin diğer videolarını da incelemeyi unutmayın!

Muhallebili Kadayıf :

İlk olarak bir tavanın içerisine tereyağ ve kadayıfları ekleyin ve renkleri iyice dönene kadar kavurun. Ardından başka bir tencerenin içerisine muhallebi için krema vanilya ve tereyağ hariç tüm malzemeleri ekleyin ve kıvamı koyulaşana kadar devamlı çırpın. Kıvam almaya başlayınca içerisine vanilya ve tereyağını ilave edin ve ocaktan alıp soğumaya bırakın. Soğuyunca içerisine kremayı ekleyip çırpın ve bir kabın içerisine kavrulmuş kadayıfların yarısını döküp zemini kaplayın. Muhallebiyi de üzerine ekleyip son olarak kalan kadayıfları da üzerine yaydırın. Buzdolabında en az 3-4 saat bekletip servis edebilirsiniz.

EN ÇOK İZLENENLER