Nane Limon Çayı Tarifi
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3,00/5 Toplam: 1 Oy
view 1.912
totalCook
Toplam
cook
Pişirme
prep
Hazırlama
fork
Kişi
2

Nane limon çayı malzemeleri

SATIN AL

Sanal Market Seçtiğiniz ürünler, Migros Sanal Market ile tek tıkla kapınızda.

Nane limon, mide bulantısı denince en etkili silahlardan biri olarak akla gelir. Peki ya yok mudur başka faydası? Elbette ki var. Nane limon çayı ile daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olur tüm soğuk algınlıklarından korunursunuz, adet sancılarını hafifletir, yağ yakmaya yardımcı olarak kilo vermenize katkı sağlar. Bunlar gibi daha birçok faydası ile fincanlarımızı nane limon çayı ile doldurmanın oldukça mantıklı ve sağlıklı bir seçim olacağı kesin!

Kahvaltıda, gün içerisinde verdiğiniz tatlı molalarda size eşlik edebilir; yanında minik bir kurabiye ile lezzetini şahlandırabilir.

Hadi bakalım, Barış Manço’nun o şarkısındaki gibi “Nane limon kabuğu bir güzel kaynasın aman” diye mırıldanarak mutfağa ilerleme zamanı!

Nane limon çayı yapımı, nane limon çayı tarifi, nane limon çayı faydaları, nane limon çayı nasıl hazırlarım, nane limon çayı hazırlanışı ve daha birçok lezzet MigrosTV videolarında. Bizden ayrılmayın.

Nane limon çayı yapımı:

1. Limonları dilimler halinde doğrayın, ardından suyu, nane ve limonları büyük bir cezve ya da çaydanlığa aldıktan sonra kısık ateşte ısıtmaya başlayın.
2. Karışım kaynayana kadar altı açık kalsın. Kısık ateşte olmasına özelikle dikkat edin çünkü bu sayede nane ve limon özünü suya verecektir.
3. Kaynayan karışımı süzgeç yardımı ile süzerek bardağınıza alıp içebilirsiniz.Arzu edilirse içerisine bal eklemesi yapılabilir.

EN ÇOK İZLENENLER