Bebeğinizin Odaları İçin 9 Güzel Fikir

Kendi odanızdan daha karışık ve kalabalık olan bebek odasına artık el atmanın vakti geldi değil mi? Bebeğiniz büyüdükçe eşyaları da artacağı ve atmaya kıyamadığınız için birçok eşyayı saklayacağınız için alanı daha en başından tasarruflu ve etkili bir şekilde kullanmanız gerekiyor. İşte bebeğinizin odasını organize etmenize yardımcı olacak 9 süper fikir!

Açık raflar

Metal çöp kutularını bebek oyuncaklarını ve kitaplarını saklamak için kullanma fikri gerçekten dahiyane!

Yaratıcı saklama

Sepetlerinizi bebeğinizin oyuncaklarını, bezlerini ve temizlik malzemelerini saklamak için kullanabilirsiniz. Bu sayede tüm aradığınız malzemeler elinizin altında olacak!

Rengarenk renkler

Bebek odasında sarı, mavi ve beyaz gibi iç açıcı renkler kullanın. Bu sayede odaya girdiğinizde hem bebeğinizi görmekten duyduğunuz mutluluktan hem de odanın canlı renklerinin verdiği pozitif etkiden içiniz açılacak!

Organize ederken dekore edin

Bebek kıyafetleri o kadar tatlı ki… Onları açıkta sergilemeniz bebek odasını olduğundan da sevimli yapacak!

Sihirli kutular

Eğer bebeğinizin eşyalarını organize ederken kararsız kaldıysanız farklı boyutlarda çeşit çeşit kutular kullanmaktan çekinmeyin. Her yerde uygun fiyata bulacağınız bu şirin kutularda bebeğinizin eşyaları çekmecelerde olduğu gibi kaybolmayacaktır. Aynı zamanda bu kutuları dolaplarda, bebeğin beşiğinin altında ya da istediğiniz her yerde saklayabilirsiniz.

Her şeyi etiketleyin

Bebeğinizin kıyafetlerini saklarken onları bedenlerine göre ayırın. Bu sayede aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabileceksiniz.

Beşik altı deposu

Bebeğinizin beşiğinin altındaki alanı büyük saklama kutularıyla değerlendirebilirsiniz. Bebeğinizin fazla bezlerini, ıslak mendilleri ve daha birçok şeyi kolaylıkla saklayabilir ve kolayca ulaşabilirsiniz. Kutuların görünümünden rahatsız olursanız beşiğin altına örtü de dikebilirsiniz.

Kovaları dekore edin

Eğer bebeğinizin beşiğinin altındaki alanı depo olarak kullanmak için gizleyemiyorsanız, her yerden kolayca temin edebileceğiniz kovaları boyayarak ya da kumaşla kaplayarak bebeğinizin fazla eşyalarını saklamak için kullanabilirsiniz.

Çekmeceleri organize edin

Şifonyer çekmecelerinde bebek kıyafetlerinin karmakarışık hale gelmesinden şikayetçiyseniz çekmecelerde kullanacağınız ayrıştırıcılarla kıyafetleri organize edebilirsiniz. Bu sayede, bebeğinizin kıyafetlerini, ayakkabılarını ve önlüklerini artık kolayca bulabileceksiniz.