6 ila 12 Ay Arasındaki Bebeklere Özel 3 Eğlenceli Oyun Önerisi

Bütün gün beziydi, gazıydı, yemeğiydi, uykusuydu derken en az sizin kadar yorulan -ki bir de onda büyümenin yükü var- bebeğinizle biraz da eğlenceye ne dersiniz? Sizin için 6 ila 12 ay arasındaki bebeklere özel eğlenceli oyun önerileri hazırladık. Öneriler bizden, seçmesi sizden!

1- Bul Bakalım!

Malzemeler: Birkaç kitap, bir pike ya da örtü.

Kitabı örtünün altına yerleştirin. Ucunun bir kısmı açıkta olsun, yani tamamını örtünün altına sokmayın. Sonra bebeğinize “Kitap nerede?” deyin ve onu bulması için yönlendirin. Kitabı bulduktan sonra başka bir kitabı biraz daha gizleyerek koyun ve yine bulmasını isteyin.

Faydası: Göz hafızası ve motor gelişimini destekler.

bebek-bakimi

2- Puzzle!

Malzemeler: Ahşap puzzle.

Önce kendiniz ona teker teker anlatarak, nasıl yapacağını göstererek puzzle’ı tamamlayın. Sonra sıranın onda olduğunu söyleyin ve aynılarını yapması için yönlendirin. Puzzle bittikten sonra bir ‘aferim alkışı’ da olmazsa olmaz tabi.

Faydası: El becerisi, görsel beceri ve problem çözme yetisinin gelişimini destekler.

anne-bebek1

3- Bulan Kurabiyeyi Yer!

Malzemeler: Kurabiye, tabak ve bardak.

İştah açan bir oyunda sıra. Bebeğinize özel hazırladığınız kurabiyeleri tabaklara koyun ve üzerini bardak ile kapatıp bebeğinizin kurabiyenin hangi tabakta olduğunu bulmasını sağlayın. Sonunda büyük ödül kurabiye tabi. Bu arada özellikle alerjik bir bünyeye sahipse bebeğiniz MigrosTV‘de sizin için hazırladığımız bebek kurabiyesi tarifine mutlaka göz atın deriz.

alerjik-kurabiye