Anne Babalar Dikkat: Bu Tüyolarla Hayatınız Daha da Kolaylaşacak!

Ufak çocuklu ailelerin yaşadığı problemler, çocuğu olan annelerin dikkat etmesi gerekenler, çocuk yetiştirme ipuçları ve çok daha fazlasını sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bazen minik detaylar, günlük rutininizin tadını kaçırabilir dahası hayatı size zorlaştırabilir. Çocuk yetiştirirken dikkat edilmesi gerekenler aklımızın bir köşesinde dursun; biz şu hayatı nasıl kolaylaştırabiliriz bu yazımızda ona odaklanalım. Çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştıracak püf noktalarını derledik.

1- Çocuklardan abur cuburları saklamanın yollarından biri buzluk. Eski bir bezelye poşetine abur cuburları yerleştirebilir, yeme aralıklarını isteğinize göre programlayabilirsiniz.

aburcubur_poseti

2- Bebeğe biberonu tutturmanın yollarından biri bu olabilir. Delikli bir top ya da eşyaya biberonu konumlarsanız, tutması daha kolay olacaktır.

biberon

3- Çocuğunuz bilgisayar ile hep iç içeyse o halde pilates topu işinize yarayabilir. Sandalye olarak pilates topuna oturtmak, postürünü dikleştirebilir ve kambur oturmasını önleyebilir.

pilates_topu

4- Çamaşır sepetinin farklı kullanımlarından biri; bebek banyosu. Peki ama nasıl? Bebeğiniz banyo yaparken oyuncakların küvete dağılmasını önlemek için delikli bir çamaşır sepetinden faydalanabilirsiniz. Banyodan sonra minik vücuda bir rahatlama masajı da hiç fena olmaz. Bebekleri rahatlatan masajlardan biri olan ‘Seni Seviyorum‘ masajını izlemek için tıklayın.

bebek_banyosu

5- Çocukların sevdiği şekerlemelerden biri marshmallow. Biliyorsunuz biz de bir sürü marshmallow’lu tarifler hazırlamıştık size. İşte o marshmallow’ları, buz olarak da kullanabilirsiniz. Yumuşak yapısından dolayı çabuk donar ve acil durumlarda buz yoksa poşetlere marshmallow doldurabilirsiniz. Nasıl ama? 🙂

marshmallow

Yalnızca pratik bilgileri ve püf noktalarını değil, çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz aktiviteleri de paylaşıyoruz. Hobi sayfasından zevkinize uygun olan ‘kendin yap projeleri‘ni seçebilir, çocuğunuzla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Videolara ulaşmak için tıklayın.