Babalar Günü’ne Özel 5 Etkinlik Önerisi

Babalar Günü’nde maddi bir hediyeden çok manevi bir hediye etmek istiyorsanız babanızla birlikte keyifli bir gün geçirme planı yapmak iyi bir fikir olabilir. İşte Babalar Günü için özel 5 etkinlik önerisi.

1. Balık Tutun

Balık tutmanın da babadan çocuklara geçen bir meslektir olduğuna inananlar toplaşın! O gün için önce birlikte güzel bir kahvaltı edin, sonrasında da uygun bir yerde gün boyu balık tutun. Hem günün öğününü çıkarın hem de anı defterinize tatlı bir gün ekleyin!

balik-tutmak

2. Tur Ayarlayın

Şehre yakın rotalar belirleyip birlikte gezinip sohbet etmek hem size hem de babanıza harika gelecek! Polonezköy, Şile, Tekirdağ gibi seçimler sayesinde babanızla birlikte yeşile karışabilir ya da denize girebilirsiniz.

seyahat

3. Konser Ayarlayın

Babanız azılı bir müziksever ise o gün için güzel bir canlı müzik etkinliği bileti ayarlayabilirsiniz. Önce güzel bir yemek, sonrasında müziğe doyacağınız bir akşam ile birlikte güzel vakitleri zihninize kazıyabilirsiniz.

konser

4. Sofra Kurun

Zaman bulamamak, yorgun olmak hatta beceriksiz olmak gibi tüm bahaneleri bir yana bırakın ve o gün sadece babanız için mutfağa girin. Sadece babanıza özel, sadece onun sevdiği yemeklerden oluşan özel bir menü yaratın. Tüm menüyü kendi ellerinizle hazırlayın, sofrayı özenle kurun. Gün sonunda birlikte oturduğunuz o sofrada babanızın mutluluğu, yemekleri tadarken yaşayacağı heyecan birçok hediyeye bedel olacak unutmayın.

yemek

5. Film Günü Yaratın

Artık birçoğumuz teknoloji sayesinde kolay filmler yaratabiliyoruz. Babanız ile birlikte olan tüm güzel anılarınızın fotoğrafını bir araya getirdiğiniz, onun sevdiği güzel şarkılar eşliğinde hoş bir film hazırlayabilirsiniz.

film

Tüm bunların yanında en iyi hediyenin kocaman sarılıp onu sevdiğinizi söylemenin en güzel hediye olacağını asla unutmayın.