Bahar Aylarında Bebeğimi Nasıl Giydirmeliyim?

Bahar ayları yaklaşınca ruhumuzu pek güzel duygular, yeni açan çiçekler kadar renkli heyecanlar kaplar. Yeni uyanmaya başlayan doğa, hareketlenen hayatlar derken her şey iyidir hoştur da havaların kararsız olması sağlığımızı biraz tehdit edebilir. Gölgeden geçerken üşümeye başlar, sıkı giyinsek güneşi gördüğümüz an sıcaktan bunalır, sırtımıza geçirdiğimiz kalın montları tüm gün elimizde taşır hale geliriz.

Peki ya bunları bilmeyen bebekler n’apar? Tabii ki görev siz ebeveynlerine düşer. Bahar aylarında bebeğinizi nasıl giydirmelisiniz, buyrun satırlarımızın devamına.

dis-sagligi-bebekler

1. Öncelikle bebek diye daha fazla giysi giymesi gerektiğini düşünmeyi bırakın. Ekstrem durumlar olmadıkça siz nasıl rahat ediyorsanız bebeğiniz de öyle rahat edecektir.

bebek-fotograflari

 

2. Dar, sıkan giysilere veda edin. Özellikle boyun, bilek, bel gibi genelde lastikli olan kısımların rahat olmasına dikkat edin.

bebek-anilari

 

3. Naylon kıyafetler ile bebeğinizin sıkılacağını unutmayın, yüzde yüz pamuklu giysiler ile onun narin tenini rahat ettirebilirsiniz.

bebek-kundaklamak

 

4. Aksesuar kullanımına özen gösterin; yani bebeğinize bir şapka takabilir hem zararlı güneş ışınlarına karşı bir koruma sağlayabilir hem de şık bir kombin yaratabilirsiniz.

bebeklerde-uyku-duzeni

5. Kalın ve tek kat kıyafetler yerine ince kıyafetler ile birkaç kat oluşturabilir, bebeğiniz sıcaktan sıkıldığı an ince bir katı eksiltebilirsiniz. Böylece keskin hava değişimleri yaşatmayacak onun vücut ısısını dengede tutabileceksiniz.

annebebek

 

6. Bebekler için genelde battaniye kullanımı kolay ve rahat olduğu için tercih edilir. Battaniye seçiminizi bahar aylarında yün yerine pamuklu bir battaniyeye geçiş yaparak doğru yönde bir değişim sağlayabilirsiniz.

bebek odası

 

7. Deri ayakkabı giydirmek yerine bez ayakkabılar; kalın çoraplar yerine pamuksu çoraplar tercih edin. Hatta hava çok sıcak olduğunda bebeğinizin ayaklarını çıplak bırakarak onun neşelenmesini sağlayabilirsiniz.

bebek

8. Bahar aylarında ani hava değişimleri olabileceğinden gün başlangıcında hava ne kadar sıcak olursa olsun yanınızda bebeğiniz için yünlü bir kıyafet bulundurmaya özen gösterin.

bebeklerde cilt bakımı

9. Bahar aylarında dışarısının evinizden daha sıcak olacağını unutmayın, bu nedenle bebeğinizi dışarı çıkarken soyabilir, evinize girerken bir kat daha fazla giydirebilir böylece aradaki ısı farkını kapatabilirsiniz.

10. Giysi seçimlerinizin sentetik iplik ya da merserize iplik içerikli olmasına dikkat edin. Bu tip kıyafetler hem ısıyı kolay geçirir hem de olası bir terlemenin emilmesini sağlar ve bebeğinizi rahat ettirir.