Hazırlıklar Başlasın: Bayram Sofranız İçin 5 Nefis Fikir

Bayramda kendinize has dokunuşlarla enerji kattığınız sofranızla fark yaratmak mı istiyorsunuz? Alışık olduğunuz tarzın dışına çıkmak, geleneksel alışkanlıklarınızı bir kenara bırakmak ve konuklarınıza çok daha özel hissettirmek istiyorsanız, sofranızda küçük dokunuşlarla dinamik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Sizin için sıraladığımız fikirleri hayata geçirmeye ne dersiniz?

bayram-sofrasi

1.TAZE RENK PALETİ

Göz alıcı bir bayram sofrası düzenlemek istiyorsanız renkler sizin en büyük yardımcınız. Pembe, mor ve mavinin uyumuna inanamayacaksınız! Mor ve pembe çiçeklerle somon masa örtüsü ve mavi tabakları kombin etmekten korkmayın, hepsi aynı rengin tonları olduğu için birbirlerine sandığınızdan daha fazla uyum sağlayacaklar.

sofra

2. DOĞA ESİNTİSİ SOFRANIZDA

Büyük şehirlerin curcunasından doğaya olan özleminiz arttıysa, bayram sofranızda doğaya yer açın! Misafirlerinize sarı papatyalar, mavi tabaklar, turuncu peçeteler ve yeşil çatal-bıçaklarla özlemini duyduğunuz sadeliği ve ferahlığı yaşatabilirsiniz.

ramazan-sofrasi

3. HER ZAMAN SADE VE ŞIK: BEYAZ

Beyaz tabakların şıklığını ahşabın ağırlığıyla tamamlayacağınız bir yemek masası, aynı zamanda hem sade hem şık olabileceğinizi misafirlerinize kanıtlayacak. Mendilleri ve diğer aksesuarları krem tonlarında seçip renk geçişi yapmak da sizin elinizde.

4. DENİZLERİ AŞ DA GEL

Bayramı yazlıkta ya da deniz kenarında geçirecekler için mükemmel bir seçim olan bu masa dekorasyonu, size bir yelkenlinin içinde uçsuz bucaksız maviliklere sürükleniyor hissi verecek. Mavi masa örtüsünün üzerine beyaz tabaklar ve beyaz mendiller, masa ortasında lavanta esintisi ve en önemlisi ahşap sandalyeler…

masa

 

5. PAMUK ŞEKER

Misafirlerinizi masal diyarında hissettirecek bu pembe tonlarında masayı hazırlamak çok basit. Mor bir masa örtüsünün üzerine beyaz tabaklar ve üzerine pembe mendiller. İçinizi açacak pembe çiçekleri de unutmayın! Tam bir bahar-yaz sofrası ile misafirlerinize güzel bir bayram yemeği verin.

Kendi el emeğinizle yarattığınız farklı dekoratif objelerle evinizde kendine has bir tarz yaratmak istiyorsanız MigrosTV’den ayrılmayın.