Ne de Olsa İlk Doğum Günü: Bebeğimin Doğum Günü Partisi

Her anı kıymetli minik yavrunuz yaş aldığında, harika bir doğum günü partisiyle bu zamanı taçlandırmayı hangi anne istemez ki… Sadece anneler mi? Çocuklar için de hazırlık aşamalarından başlayarak doğum günü partisine kadar geçen sürecin çok eğlenceli olması kaçınılmaz tabii ki.

Çocuğunuzun da bu güzel günü kusursuz bir organizasyon içinde arkadaşlarıyla geçirmesi, büyüdüğünde hatırlayacağı anılar bırakması güzel olmaz mı?

Siz de O’na unutamayacağı bir yaş günü hazırlayın ve ona ne kadar sevildiğini bir kez daha hissettirin. Kağıdı kalemi hazırlayın, başlıyoruz!

doğum_günü

1. Önce yapılacaklar listesi hazırlayın. Bu özel günde tamamen akıldan çıkmış, unutulmuş notlara yer yok! Kusursuz bir doğum gününün ilk adımı planlama yapmaktır. Organize edilmiş bir kutlama, hem sizin, hem çocuğunuzun hem de davetlilerin yüzünü güldürecektir.

 

2. Sıra doğum günü davetiyelerinde. Dilerseniz hazır davetiyelere göz atabilir, dilerseniz çocuğunuzla birlikte süsleyeceğiniz, size özel bir davetiye tasarlayabilirsiniz. Önemli olan dostlarınızın, akrabalarınızın ve miniklerin isimlerini güzelce sıralamak…

Ulaştıramayacağınız davetiyeler için dijital bir tasarım da hazırlayabilirsiniz. Minik sepetler ya da magnet şeklinde objelere davetiyeleri yerleştirmek de farklı ve yaratıcı bir fikir olabilir. Seçim sizin, hangisi hoşunuza giderse…

3. Doğum günü atıştırmalıklarını ve içeceklerinizi seçerek planlamanıza devam edebilirsiniz. Taze sıkılmış meyve suları, dilimlenmiş meyve tabakları, kuru yemiş, pasta, kek, kurabiye minikler için lezzet dolu bir masa hazırlamanıza yetecektir.

pasta

4. Parti şapkaları, konfetiler ve benzeri parti araç gereçlerinin olmazsa olmaz eğlence objeleri olduğunu unutmayın! Çocuğunuz için de çok keyifli bir alışveriş olacağından eminiz.

5. Sıra geldi işin eğlenceli ve biraz gürültülü kısmına. Parti müzikleri! Çalma listenizi önceden hazırlamanızda fayda var. Listenize zaman zaman dinlenmek için çok hareketli olmayan birkaç parça eklemeyi de unutmayın.

6. Yüzünün boyanmasını hangi çocuk istemez ki? Yüz boyama kalemleri alabilir, çocuklar ve anneleri için kutlamanıza farklı bir etkinlikle renk getirebilirsiniz.

kar-boyama

7. Gün boyu prenses kıyafetiyle etrafta dolaşmayı hangi kız çocuğu istemez ki? Ya da hangi erkek çocuğunun kendine has bir kahramanı yoktur ki? Kıyafet seçimini ve bunu çocuğunuzla birlikte yapmayı sakın unutmayın!

8. Fotoğraf makinenizi de hazır etmeyi unutmayın. Her anı değerli minik yavrunuzun arkadaşlarıyla bol bol fotoğrafını çekebilir, doğum günü sonrasında fotoğraf çerçevesine koyarak konuklarınıza kıymetli bir hediye verebilirsiniz.

bebek_fotoğrafı

9. Kutlamanızın göz bebeği doğum günü pastasına geldi sıra. Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film kahramanı ile pastanızı süsleyebilirsiniz.

İşte kabarık yapılacaklar listeniz hazır! İyi eğlenceler…