Bebeğine Doğum Günü Partisi Hazırlamak İsteyenlere 7 Öneri

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren gelişimine tanık olduğunuz her geçen gün, sizin için ayrı özel olsa da doğum günlerinin daha da bir önemli olduğu yadsınamaz. Özellikle ilk olacak doğum günü partisi yıllar sonra hatırlamak istediğiniz, ölümsüzleşmesi gereken günlerden biridir.

Eğer siz de böyle düşünüyor, şu günlerde bebeğiniz için bir doğum günü partisi hazırlığı yapıyorsanız ancak biraz fikre ihtiyacınız varsa yazımızın devamı size iyi gelebilir.
İşte bebeğinizin doğum günü partisinin çok daha güzel geçmesi için işinize yarayacak 7 öneri…

 

1.Mekân ve Konsept Belirleyin

Doğum günü partisinin en temel ve en zor kararları, partinin nasıl bir mekânda olacağı ve nasıl bir konsepte sahip olacağıdır. Partiyi eğer ki evinizde yapmayı planlıyorsanız sorun yok ancak partiyi özel bir mekânda yapmak istiyorsanız bu tip yerlerden aylar öncesinde randevu almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Mekânı belirlediniz, sıra geldi bebeğiniz için eğlenceli bir doğum günü konsepti belirlemeye… Onun bir çizgi film kahramanı mı yoksa bir kitap kahramanı mı olacağını ilgileri doğrultusunda seçin, nasıl kostümler giyeceğini çok önceden belirleyin ki sonraki adımların kolaylaşmasını sağlayın.

2.Pasta ve İkramlıkları Belirleyin

Bir doğum günü partisinin en önemli öğesi elbette ki şöyle gösterişli sayılacak bir pastadır. Belirlediğiniz konsepte uygun olmak şartıyla güzel bir pasta seçin. Eğer ki pastayı kendiniz yapmayı planlıyorsanız sorun yok demektir; ancak pastayı hazır sipariş edecekseniz bir pastaneyle günler öncesinden anlaşmanız gerektiğini unutmayın. Yine aynı şekilde pastanın yanında yer alacak kurabiyeler, içecekler gibi çeşitli ikramlıklar için de aynı yolu izlemeniz epey yararınıza olacaktır.

3.Konuk Listenizi Belirleyin

Konuk listesi hazırlamayı aceleye getirip sonradan kimsenin kırılmasını istemiyorsanız bu listeyi hazırlamak için kendinize sakin bir zaman dilimi ayırın. Gelmesini istediğiniz kişileri belirleyip en az 2 hafta öncesinde onlara haber verip davet etmeyi ihmal etmeyin.

4.Küçük Hediyelikler Belirleyin

Bebeğinizin ilk doğum gününü herkes için unutulmaz kılma fikri kulağa hoş geliyor değil mi? O halde bunun için, gelecek konuklarınıza günü ölümsüzleştirecek küçük hediyelikler hazırlamak da hoş bir yöntem olacaktır. Belirlediğiniz konsepte uygun şirin bir hediye hem konuklarınızın gönlünü çalacak hem de bebeğinizin doğum gününü kocaman bir gülümsemeyle hatırlatacak!

5.Fotoğrafçı Belirleyin

Bebeğinizin ilk doğum gününün ölümsüz olmasını istiyorsanız mutlaka her anınızı kaydedecek bir fotoğrafçı tutmayı tercih edin. Bunun için ayıracak bir bütçeniz yoksa fotoğraf ve videolarınızı çekmesi için bir yakınınızdan rica edin ve o anlarda karmaşa yaşamadan belirlediğiniz kişiye poz vermeyi ihmal etmeyin.

6.Yardımcı Belirleyin

Bebeğiniz için doğum günü partisi hazırlarken ne kadar hevesli ve keyifli olduğunuzu biliyoruz, bu sebepten her şeyi kendiniz hazırlamak istediğinizi de… Ancak bazı durumlarda her şeye tek başınıza yetişemeyeceğinizi kabullenip kendinize güvenebileceğiniz bir yardımcı seçmenin hiçbir zararı olmayacağını hatta size büyük bir fayda sağlayacağını da siz bilmelisiniz. Aile üyelerinden ya da yakın çevrenizden seçeceğiniz bir yardımcı sayesinde çok daha mükemmel bir doğum günü partisi geçireceğinizden eminiz!

7. Zamanlamayı İyi Yapın 

Bebeğinizin doğum günü partisi için gelecek konuklara uygun bir zamanlama seçmek tabii ki oldukça önemlidir; ancak çoğu zaman göz ardı edilen daha önemli bir detay var.
Doğum günü partisi zamanı için öncelikle bebeğinizin uyku saatlerini göz önünde bulundurmakta fayda var. Bebeğinizin uykuda olduğu bir parti geçirmek istemiyorsanız parti saatini hemen onun öğlen uykusundan uyandığı zamana konumlandırabilirsiniz. Bu süreçte bebeğiniz 1,5-2 saat kadar yorulmadan partiye eşlik edebilecektir. Aksi takdirde akşam saatlerinde yaparsanız bebeğinizin uykusu geldiğinden huysuzlaşabilir ve tüm keyfiniz kaçabilir.