Bebeğinizle Yapabileceğiniz Kış Aktiviteleri

Kocaman bir kış kapıda; kapalı mekânlar, yağmurlu hava, soğuk ve sert kış derken eve tıkılma potansiyeli yüksek günler bizi bekler. Ancak bu içinizi karartmasın çünkü sizin için şahane önerilerimiz var; bebeğinizle bir yandan eğlenip, bir yandan öğretip bir yandan da kasvetli havayı güneşli bahara çevirebilirsiniz. Bakın neler yaptık!

1-Evde Oyun Hamuru Yapımı

Oyun hamuruyla oynamaktan keyif almayan çocuk var mı? Çocuklar oyun hamuruna bayılırlar… Yaratıcı ve çok keyifli oyunlara aracılık eden oyun hamurunu evde de hazırlayabilirsiniz. “Evde oyun hamuru nasıl yapılır?” sorunuza yanıt olacak pratik önerimize kulak verin…

1 kâse saç kremi, 1 kâse mısır nişastası ve 1 paket gıda boyasını karıştırarak, çocuğunuzun motor gelişimini destekleyen, eğlenceli bir oyun hamuru hazırlayabilirsiniz. Pratik önerimize çocuğunuz bayılacak!

oyun hamuru yeşim yagmur

2- Çoraptan Kardan Adam Nasıl Yapılır?

Anneler ve bebekleri için harika fikirlerimiz var! Bu kez konumuz; Çoraptan kardan adam nasıl yapılır? Bebeğinizle birlikte eğlenceli vakit geçirerek yapacağınız çalışma pratik ve eğlenceli. Kullanmadığınız bir çorabı elyaf veya pamukla doldurun. Küçük bir top büyüklüğünde hazırladığınız çalışmayı bağlayın ve üzerinde daha küçük bir top oluşacak şekilde yeniden doldurun ve bağlayın. Kalan üst kısmını bir şapka oluşturacak şekilde boş bırakın. Çorabı doldurmaya başlamadan önce içine nohut koyarsanız daha sabit duracaktır. Renkli düğmelerle süsleyebilir, sevimli bir yüz şekli yaratabilirsiniz.

coraptan-kardanadam

3- Çocuklar İçin Palyaço Yapımı

Keyifli bir aktiviteye hazır olun? Evde sevimli bir palyaço yapıyoruz. Bebekler, çocuklar ve anneleri için ilham veren fikirlerden biri de evde palyaço yapımı! Büyük bir pet şişenin ortasına, içinden ip geçecek şekilde delik açın. Pet şişenin kapağına yakın olan en dar kısmına rafya sarın. Ağız kısmını oyun hamuru ile yaptığınız topu, palyaçonun sevimli kafası olacak şekilde yerleştirin. Pet şişeyi rengarenk boyayın, oyun hamuruna boncuklarla göz ve burun yapın. Geçirdiğiniz iple palyaçonuzu oynatabilirsiniz!

palyaco-yapimi

4- Islak Mendil Kapaklarını Eşleştirme Oyunu

Şimdi bebeğinizle çok keyifli bir aktiviteye hazır olun çünkü bebeğiniz de siz de çok eğleneceksiniz! Bir süre sakladığınız ıslak mendil kutularının kapakları en az 6 taneye ulaştığında yapacağınız şey çok basit. Dilediğiniz resimli çıkartmaları her iki tanesi aynı olacak şekilde kapakların üstüne yapıştırın. Kapakları ters çevirin ve bebeğinizi yönlendirerek eşlerini bulmaya çalışın. Bu eğlenceli oyunun bebeğinizin gelişimine de olumlu katkısı olacaktır.

evde-bebek-islak-mendil-yapimi

5- Halka Geçirme Oyunu

Açık havaya çıkamayacağınız soğuk günlerde, evde de harika vakit geçirebilir, bebeğinizi kahkahaya boğacak farklı ve keyifli etkinlikler yapabilirsiniz. Halka geçirme oyunuyla siz de eğlenceli vakit geçirmeye hazır olun! Farklı renklerde keçeler, kalemler, makas ve halkalar yeterli olacak. Bir bardak yardımıyla keçelerin üzerine dair çizip düzgünce kesin. Bu çalışmayı 5 farklı daire boyutu olacak şekilde hazırlayın. Bir ayakkabı kutusuna, kestiğiniz dairelerin her birine uygun delikler açın. Şimdi bebeğinizle uygun daireyi, uygun deliklerden geçirmeye

başlayabilirsiniz!

oyuncak almanın püf noktaları