Bebek Anı Kutusu Fikirleri

Bebeğiniz sizin için çok değerli, onun dünyayı keşfetmesini, meraklı gözleriyle etrafını taramasını izlediniz. En sevdiği oyuncakları, ona en yakışan kıyafeti çoktan kenara ayırdınız bile. O zaman eski bir gelenek olan anı kutusunu bebeğiniz için yapmaya ne dersiniz?

bebek-albumu

Bebeğinizin fotoğraflarını, videolarını kaydetmek ya da bebeğinizin gelişimini gün gün yazmak onun için harika bir 18 yaş ya da evlilik hediyesi olabilir.

Anı kutusu yapmak için öncelikle büyük bir kutu ya da orta boyutlarda bir sandık alabilirsiniz. Ardından bebeğinizin ve ailenizin beğendiğiniz fotoğraflarını çıkarttırın. Albümü hazır alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. 12 fotoğraflık bir anı kitap oluşturmak için; çift taraflı bir mukavvadan 3 takım yan yana cepler kırpın; elde edilen her bir sayfa her bir tarafta 2 adet 4 fotoğraf tutacaktır. Örtüyü yapmak için ağır kumaştan veya deriden bir dikdörtgeni kesip fotoğraf çerçevesinden her yönde 1/8 inç daha büyük yapın. (Yağlı bez veya kumaş kullanılıyorsa, 2 dikdörtgen kesip yanları yanlış yapıştırın. Kurutun.) Kapak içerisindeki merkez için karton kullanabilirsiniz. Fotoğraf çerçevelerinin iki yanını bölen orta dikiş boyunca dikin, kapanacak kolları takın. Ön kapağa bir delik takın; bandın kapatılması için kapağın iç kısmındaki halkayı düğümleyerek, kitap çevresiyle aynı uzunlukta bir elastik kordondan bir halkayı delikten geçirin. Kılıflardaki anlık görüntüleri kaydırın.

bebek-anilari

Parti etiketleri

Bebeğinizin doğum günününü veya yıldönümü kutlamalarının en sevilen fotoğraflarını kolayca parti dekorasyonlarına, hediye etiketlerine dönüştürülebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme yazılımlarını kullanarak, görüntüleri tarayabilir, boyutlandırabilir ve görüntüleri kart destesine bastırabilirsiniz.

bebek-ani-kutusu

Yemek Kutusu

Orijinal yemek tariflerini herkesin en sevdiği yemekten tarayıp basarak ve bir sonraki toplantıda teslim ederek ailenin değerli yemeklerini saklayın. Kişisel lezzet katmak için anılarınızı da yanına not edin.

bebek-fotograflari

Hatıra Kitabı

Bir albümdeki anları derleyin ve bunları bir arkadaşınıza, ailenize ya da çocuğunuza sunarak bağlarınızı daha da güçlendirin. Kendi şablonumuzu kendinizde hazırlayabilir “Nasıl Yaptık”, “En Sevdiğimiz Anılar ” ve “En Büyük Gülüşüm” başlıklarıyla kullanabilirsiniz.

bebek-fotograf-albumu

Hafıza Kitabı

Bebeğin ilk adımlarından, atılmış düğün buketinden ya da yüksek dalıştaki mükemmel bir denemeden video, tekrarlanan keyif için elinde tutulan bir fotoğraf çevirme kitabı haline dönüşebilir.