Bebek Arabası Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Nokta

Bebeğinizin yükünü sizinle paylaşacak, aynı zamanda onun sağlığını ve konforunu en az sizin kadar düşünecek iyi bir bebek arabasına ihtiyacınız varsa bu yazımız tam size göre!
Bebek arabası seçerken aklınızda dolanan sorulara cevap bulabilmek, bebek arabası seçiminde önemli olan noktaları öğrenmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz. İşte iyi bir bebek arabasında olması gereken 7 özellik…

  1. Kolay Açılıp Kapanma

Gezme sırasında araca binmek gibi çeşitli sebeplerden dolayı bebek arabasını katlamak ve bunu tek başınıza yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle kolay açılıp kapanan bir bebek arabası almanın sizin için ne denli önemli olduğunu aklınızdan çıkarmayıp seçiminizi kolay açılıp kapanan bir bebek arabasından yana yapmaya özen gösterin.

  1. Dayanıklı Olma

Bebek arabalarının hafif olması önemlidir; ancak hafiflik için kalitesiz malzemelerin kullanıldığı arabaları seçmemeye dikkat edin. Bebek arabasının metal bir iskeleti olmasına, belirli dayanıklılık testlerinden geçmiş olmasına dikkat edin.

  1. Az Yer Kaplama

Bebek arabasının katlanır özellikte olması yetmez, katlandığında az yer kaplaması da sizin için son derece önemlidir. Genellikle küçük evlerde yaşandığından bebek arabasını saklamak evde büyük sorun çıkarabilir, bu nedenle katlandığında iyice küçülebilen bir bebek arabasının işinizi kolaylaştıracağını unutmayın.

  1. Fren Mekanizması

Bebek arabası alırken büyük bir çoğunluk tarafından dikkat edilmeyen noktalardan biri de fren mekanizmasının olup olmadığıdır. Özellikle bol eğimli bir şehirde yaşıyorsanız neredeyse hayat kurtarıcı olan bu detay, size büyük kolaylık sağlayacaktır.

  1. Kemer Bulunması

En az fren mekanizması kadar önemli ve hayat kurtarıcı diğer detay da bebeğinizin güvenliğini sağlayacak bir emniyet kemerinin olmasıdır. Bebek arabası alırken kemerin kolay bir harekette çözülmüyor olmasına, bebeğinizin açamayacağı özellikte olmasına ve bebeğinizi iyice saracak bir yapıya sahip olmasına dikkat edin.

  1. Sepet Bulunması

Bebek arabası, bebeğinizi taşımanın yanı sıra yeri geldiğinde sizin de ek eşyalarınızı taşımada yardımcı olacaktır. Bu nedenle bebek arabasının ek bir sepete sahip olmasına dikkat edin. Ek sepetler sayesinde hem bebeğinizin hem de sizin eşyalarınızın kolayca taşınacağını düşünerek seçiminizi buna göre belirleyin.

  1. Kullanışlı Tente Olması

Bebek arabasının bebeğinizi taşıma dışında onu çeşitli hava şartlarından da iyi bir şekilde koruması gerektiğini unutmayın. Kullanışlı ve yeterli şekilde kapanabilen bir tente ile bebeğinizi güneşten, soğuktan ve yağışlardan koruyabileceğinden emin olduğunuz arabaları satın alın.