Bebek ile Yaz Tatilinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ne kadar da tanıdık gelen ve korkutucu cümleler, öyle değil mi? Bebek sahibi olmak kadar güzel bir duyguyu neden bu şekilde korkutucu kılarız ki? Ya da bu cümleler haklı mıdır gerçekten? Hiç sanmıyoruz!

Dikkat edilmesi gerekenler önemsendiğinde, gerekli önlemler alındığında minicik bir bebeğin eve bağlayıcı etkisi ne kadar olabilir ki?

İşte gezgin ruha sahip ebeveynlerin bebekleri ile sorunsuz bir yaz tatili geçirebilmeleri için dikkat etmeleri gereken noktalar.

Bavulunuz gerçekten de eksiksiz mi?

Bebeğinizi gerek kumların sıcaklığından gerekse çakıl taşlarının vereceği acıdan kurtarabilmek için sevimli bir deniz ayakkabısı almayı, güneşin zararlı etkilerinden korumak için gözlük ve şapka gibi aksesuarlar bulundurmayı unutmayın.

Son olarak, yüksek fakt.rlü güneş kreminizi de yanınıza alarak sahil keyfinizin savunucularını tamamlamış olun ve tadını çıkarın!

bebekle-seyahat

Yolculuğunuz uzun mu sürecek?

Yaz tatili için uzun bir yol kat etmek gerekiyorsa yanınıza bebeğiniz için bolca sıvı ve sıvı içeren gıdalar almanız gerektiğini sakın unutmayın. Ev yapımı meyve suyu, ayran gibi gıdalar sayesinde bebeğinizin aşırı sıcaktan oluşabilecek vitamin ve mineral kaybını önleyip rahat ve sorunsuz bir yolculuk geçirmesini sağlayın.

seyahat-plani

Hava durumunu kontrol edin

Bebeğiniz için alacağınız kıyafetleri gideceğiniz bölgenin hava durumunu kontrol ettikten sonra belirleyin. Hesapta olmayan yağmurları ve havanın serinlemesi ihtimalini göz önünde bulundurun.

seyahat

İhtiyaç duyabileceğiniz ilaçları unutmayın

Bildiğiniz gibi bebekler, kolay bir şekilde çok sık hasta olabilir. Bunun için her daim tedbirli olmakta fayda vardır. Ateş düşürücü şurup, fitil, termometre gibi gerekli olabilecekleri daima yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin.

cocukla-seyahat

Konaklayacağınız yeri iyi belirleyin

Konaklayacağınız yerin hastane, sağlık ocağı gibi kuruluşlara yakın olmasına önem verin. Böylece herhangi bir acil durumda zaman kaybetmeden ulaşım sağlayabilirsiniz.

guvenli-seyahat

Uçakla mı seyahat edeceksiniz?

Bebekler, uçaktaki yüksek basınçtan kolayca etkilenebilmektedir. Bunu önleyebilmek için uçağın inişi ve kalkışı sırasında bebeğinizi emzirir ya da ona su içirirseniz birlikte rahat ve sorunsuz bir yolculuk yapabilirsiniz.