Bu Yaz Çocuğunuzla Birlikte Okumanız Gereken 5 Kitap

Kimi çocuk kitapları, yetişkinken okunduğunda bambaşka yerlere götürür insanı. Çocukken eğlendirir, büyüdüğümüzde ise hayatın gerçeklerine ayna olur. Çocuk kitabı kılığında yetişkinlere hayat dersi veren bazı kitapların herkes tarafından çok sevilip yıllardır en çok satanlar listesinde kalması elbette tesadüf değil. Sizler için bu yaz tatilinde çocuğunuzla birlikte okuyarak hem onun hem kendinizin ufkunu genişletebileceğiniz 5 kitap seçtik.

çocuk kitapları

1. Küçük Prens

Tüm zamanların en çok satan kitaplarından biri olan Küçük Prens, tiyatro, sinema, animasyon, dans gösterileri, oyuncaklar, kırtasiye ürünleri aracılığıyla her zaman hayatımızda aslında. Her şeyin çıkış noktası olan ve Küçük Prens’i en saf haliyle görebileceğimiz tek yer diyebileceğimiz kitabı okumadıysanız, bir an önce başlamalısınız. Antoine de Saint-Exupéry tarafından yazılan klasik, insanlığın tüm hatalarını, saf ve temiz bir çocuk bakış açısından anlatıyor.

2. Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Fakir bir ailenin çocuğu olan Charlie bir gün en zengin çocukların bile en büyük hayali olan bir çikolata fabrikası turu kazanır. Mütevazi ve masum Charlie’nin, çılgın çikolatacı Willy Wonka’nın fabrikasında yaşadıkları her çocuğa “Bir gün ben de bir çikolata fabrikasında tura katılıp böyle maceralar yaşayabilir miyim?” sorusunu sordurup hayaller kurduracak, yetişkinlere ise türlü imkansızlıklar içinde yaşayan çocukları hatırlatacak bir kitap.

küçük prens

3. Jumanji

Sinema filmiyle akıllara kazınan Jumanji, çocuklarınıza kitap okumayı sevdirmek için mükemmel. Chris Van Allsburg’un özgün yazı ve illüstrasyon tarzı, zaten eğlenceli olan olay örgüsünü sevmemek mümkün olmayan bir hale getirerek her çocuğa ve içindeki çocuğu yaşatan yetişkine sesleniyor. Çocukken gitmek istediğimiz diyarlara açılan bir oyunun etrafında şekillenen olaylar çocuğunuzun hayal gücünü geliştirirken sizi de gerçek hayatın stresinden uzaklaştıracak.

Jumanji

4. Oz Büyücüsü

1939’da çekilen ve klasikleşen filmiyle tüm dünyada bilinen ve sevilen Oz Büyücüsü’nün aslında bir kitaptan uyarlandığını biliyor muydunuz? Çocuk edebiyatında yeni bir dönem başlatan Amerikalı yazar L. Frank Baum’un eseri olan Oz Büyücüsü, hangi yaşta okunursa okunsun insanı kendine hayran bırakacak kadar renkli, eğlenceli ve derin. Her karakterin, insanların farklı, güçlü ve zayıf yönlerini temsil ettiği bu kitabı mutlaka okumalısınız.

5. Aynanın İçinden

Lewis Carroll’un klasikleşen Alice Harikalar Diyarında’sının ikinci kitabı olan Aynanın İçinden, anlamsız görünen ve bu sayede çocukları kendine güldüren, ama aslında hayatın içinden gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya seren diyalog ve olaylarla dolu bir kitap. Yıllardır çizgi film, tiyatro, oyuncak ve kırtasiye ürünlerinde karşınıza çıkan Alice’i daha yakından tanımak ve anlamak için mutlaka Aynanın İçinden’i de okumalısınız.

Migros Sanal Market’ten istediğiniz kitabı seçin, siparişiniz evinize gelsin! Tek tık uzağınızda: http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/sclist/33142-kitap

Aynanın İçinden