Burcunuza Göre Nasıl Bir Annesiniz?

Evet, konu biraz iddialı. Elbette burçlara göre çocuk yetiştirmiyorsunuz ancak burcunuzun bazı özellikleri, çocuk yetiştirirken size ışık olabiliyor. Gelin bu karmaşık cümleyi açalım.

Burcunuza göre ‘annelik’ ve ‘çocuk yetiştirme’ konusunda şu maddeler ilginizi çekebilir.

1- Koç Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; güç, güven ve korkusuzluk. Öfke kontrolünü elinde tutar, kızsa bile çabuk geçer. Bebeği için tam bir oyun arkadaşıdır; aktivitelerde sınır tanımaz, sabırla eğitir, öğretir.

2- Boğa Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; dengeli, disiplinli ve çalışkan. Sakindir ama disiplin her zaman ön plandadır. Önce iş sonra oyun disiplininde. Tembellik ve düşüncesizliğe tahammül sıfır.

anne bebek

3- İkizler Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; yaratıcı, çok yönlü, genç. Eğlenceli ve güler yüzlü annelerdir. Daima dinamik ve yaratıcıdır. Farklı oyunlar, farklı eğlenceler ve ‘farklı’ olan her şey, anneliğinin olmazsa olmazlarındandır.

4- Aslan Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; eğlenceli, şakacı, güvenli. Yaratıcı ve dramatik aslan annesi gittiği her yere, girdiği her ortama adeta damgasını vurabilir. Çocuklarıyla tatlı sert bir iletişimleri olabilir; eğlenceyi bildikleri gibi disiplini de elden bırakmazlar.

anne-kiz-tablosu

5- Başak Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; akıl sahibi, titiz, disiplin. Şaşırmadık doğrusu, başak burcu annenin bebeğinin mis gibi olması kaçınılmaz. Çok titiz bir annedir, bebeği asla kirli göremezsiniz. Disiplini de ön planda tutar ama sevgisini de esirgemez.

6- Akrep Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; güç, esneklik, sezgi. Çocuklarının başarısını ön planda tutar, sevgisini çok gösteremez belki ama elleri daima üzerlerindedir. Korumacıdır ve daima gözlemcidir.

annebebek_2

7- Yengeç Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; hassasiyet, güven, fedakârlık. Çocukları için fedakârlık hat safhadadır. Her koşulda çocuklarının arkasında durur, dağ gibi korur ve korumalık yapar.

8- Terazi Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; sabır, adalet, zevk. Belki biraz sert bir annedir, çocuklarının mutluluğunu ister ancak sınırları da ortadan kaldırmaz. Adalete ve eşitliğe düşkündür.

anne-bebek

9- Oğlak Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; planlı, geleneksel değerler, terbiyeli. Tutumluluk ve saygılı davranma konusunda hassastır. Çocuklarından sevgiyi esirgemez ama bir taraftan mantığı da ön planda tutup her zaman iyiyi ve tutumluluğu anlatmaya çalışır.

10- Kova Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; doğruluk, gençlik, açık fikirli. Kova burcu annesini bir kutuya asla hapsedemezsiniz, meraklıdır ve her şeyi öğrenmek ister. Eğlenceli bir anne olmasına rağmen belki sevgisini tam gösteremeyebilir.

anne-bebek-oyun

11- Yay Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; macera, akıl, mizah. Neşeli ve uyumlu yapıları sayesinde anneliği en eğlenceli yaşayan burçlardan olabilir. Çocuklarıyla oyunlar oynar, genelde rahat bir tavrı vardır ama sınırlamalar da yok değildir.

12- Balık Burcu Annesi

Anahtar kelimeler; yaratıcı, merhametli, hayal gücü. Kapıları tüm dünyaya açıktır. Çocukları için dünya durur ve onlara karşı daima çok hassastır. Merhamet duygusu hat safhada olabilir.