Çocuğunuza Unutulmayacak Bir Doğum Günü Partisi Düzenleyin!

Doğum günlerini en anlamlısı, en ‘özel olmalı’sı, en kutlanılası olanlarından biri; çocuğunuzun doğum günü. Bu sene farklı bir parti organizasyonu düşünüyorsanız, bu fikirlerden ilham alabilirsiniz.
 “Karmakarışık” Bir Parti
Kızlarınızın arkadaşları arasında en havalı anne olarak anılmak istiyorsanız, onlara son yılların en çok sevilen animasyonlarından, aslında çok yakından tanıdığınız Rapunzel’in bir uyarlaması olan Karmakarışık temalı bir doğum günü partisi düzenlemeniz yeterli.
 rapunzel
Boyama, çocukların her zaman en çok eğlenerek yaptığı aktivitelerden biri. Karmakarışık kahramanlarının boyama kitaplarını uygun boya ve kalemlerle birlikte bir masaya koyarak tüm çocukların eğlenceli saatler geçirmesini sağlayabilirsiniz. Biraz da yüz ve kıyafet boyası alırsanız, dünyada sizden havalı anne kalmayacaktır.
Gün boyu prenses kıyafetiyle etrafta dolaşmayı hangi kız çocuğu istemez ki? Ona Karmakarışık filmindeki Rapunzel’in kıyafetinin bir benzerini alarak veya dikerek en güzel doğum günü hediyesini verebilirsiniz.
 doğum_günü
Kızlarınızın arkadaşlarına özel Karmakarışık temalı kart ve kâğıtlar hazırlayarak tüm misafirlerin kendilerini temaya kaptırmalarını sağlayabilirsiniz.
Ve tabii ki her doğum günü partisinin en önemli parçası; doğum günü pastası da Karmakarışık temasına uygun olmalı. Kule şeklinde bir pasta için yeterli donanımınız veya bütçeniz yoksa yine Karmakarışık renklerinde sade bir pasta da diğer parçalarla birleşince oldukça hoş olacaktır. Butik pastacıları kıskandıracak ev yapımı pasta için nefis önerileri derlediğimiz şu yazımıza da bir göz atın deriz!
Örümcek Adam Partisi
Örümcek Adam’ı sevmeyen bir çocuk gördünüz mü? Biz görmedik. Bu yüzden de özellikle erkek çocuklarını sevinçten havalara uçuracak bir doğum günü partisi hazırlamak isteyen annelere, Örümcek Adam temalı bir parti hazırlamak için küçük bir rehber hazırladık. Çocuğunuza ve misafirlerine özel küçük hediye paketleri hazırlayarak hepsinin favori annesi olabilirsiniz.
Cupcake yapmayı biliyorsanız, küçük Spider Man oyuncakları veya kendi hazırladığınız yenilebilir aksesuarlarla süsleyerek doğum günü pastasını gölgede bırakacak bir cupcake serisi hazırlayabilirsiniz. Kolay cupcake tarifleri için şu linke göz atın.
SONY DSC
Küçük misafirleriniz bu aralar her yerde bulabileceğiniz Örümcek Adam maskelerine bayılacak. Eğer yaşadığınız yerde bu maskelerden satılmıyorsa, internetten indirerek çıktısını alabilir ve misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Bir seçenek daha var, zararlı olmayan boyalarla minik maskeler çizebilirsiniz 🙂örümcek_adam_maskesi

Ve pasta! Kırmızı gıda boyasıyla kapladığınız bir pastaya çikolata sosuyla bir örümcek ağı eklemeniz mükemmel bir Örümcek Adam pastası için yeter de artar bile.

SONY DSC

Ne dersiniz fikirlere? Eğer sizin için de tamamsa parti başlasın o zamaaaan!