Çocuk Sahibi Olanların Mutlaka Bilmesi Gereken 6 Hınzır Öneri

Anne-babaların çocuklarıyla birlikte hayattan aldıkları keyif bir yana, zorlandıkları noktalara kolay çözümler getirebilmek ve bir nebze de olsa yaşamı kolaylaştırmak için pratik çözümler sıraladık.

  1. Çocuğunuzu yumurta yemeye alıştırmanın ne kadar zor olabileceğini tahmin ediyoruz. Bu alıştırma serüvenine şekilli yumurtalarla devam etmeye ne dersiniz? Kurabiye kalıplarını tavaya yerleştirin ve yumurtaları kalıpların içine kırın. Belki çiçek, kelebek, kalp şekkinde yumurtalar çocuğunuzu cezbeder ne dersiniz?

hinzir-oneriler-yumurta

  1. Artık eve pizza söylerken büyük boy sipariş etmek için sebebiniz var! Çocukların en sevdiği boyama aktivitesi pizza kutularının içine yerleştirdiğiniz resim kağıtlarıyla çok daha pratik olacaktır. Taşma yok, etrafa saçılan boyalar yok!

pizza-kutusu

  1. Yerlere dökülen sıkışmış meyve sularından kurtulmak için, bardağın ağzını streç filmle kapatıp, pipet koyarak çocuğunuza rahatlıkla sunabilirsiniz. O da siz de çok rahat edeceksiniz!

bardak-pipet

  1. Çocuklar oda dolusu oyuncakları da olsa, evdeki eşyalara, özellikle de yasaklı eşyalara göz dikmeye bayılırlar. Mutfak eşyalarını da oyuncak niyetine oymaya bayılan çocuğunuza bir makarna süzgeci ve renkli pipetlerle bir oyun alanı yaratmaya ne dersiniz. Eminiz çok eğlenceli olacaktır!

renkli-pipetler

  1. Eriyip akan dondurmalara son! Cupcake kağıdını dondurma çubuğuna geçirin ve keyfinize bakın:)

dondurma-cupcake-kagidi

  1. Yoğurt yemeyi reddeden çocuğunuz için yoğurttan dondurma yapmayı denediniz mi? Sadece dondurma kalıplarına koyun ve dondurun, meyveli yoğurtlar da kullanabilirsiniz! Gerisini dondurma şeklindeki vitamin dolu yoğurda bırakın!

dondurma-yogurt