Çocuk veya Bebeklerle Çıkılan Yolculuklarda Hayat Kurtaran 6 İpucu

Birçok insan, kendine itiraf edemese bile uçmaktan korkar. Hatta binilen uçağın içerisinde bebeklerin olması daha da korkutucu bir sebeptir. Sınırlı bir alanda, sakinleştirilemeyen bir çocuk ile uçmak bazen sinir bozucu bir durum olabilir. İşte çocuklarıyla yolculuk eden ailelerin zor durumlarda işine yarayacak 6 ipucu!

Kurtarıcı Ekranlar

Uçak içerisindeki, sınırsız çizgi film gösterimli ekranlar yolculuk boyunca en büyük yardımcınız olabilir. Çocuğunuz, sessiz ve mutlu olduğu müddetçe siz de kontrolü elden bırakmadan yolcuğun keyfini çıkartabilirsiniz.

migrostvblog_cocuklayolculuk_v6_230617

Uyku Saatlerinin Önemi

Uykusuzluğun yarattığı, bünyede yarattığı huysuzluk hissiyatını hatırladınız mı? Özellikle de bu durumun, derdini daha tam olarak anlatamayan ve kahve tutkunu olmamış bir insan için zorluklarını düşünün. Sadece düşük fiyat özellikli biletleri almayı tercih eden ve çocuklu bir bireyseniz, bu yaklaşımınızı tekrar gözden geçirin. Çünkü hiçbir sebep, çocuğunuzun uykusunu almış bir şekilde geçireceği yolculuktan daha verimli olamaz.

migrostvblog_cocuklayolculuk_v3_230617

 Yedek Kıyafet

Çocuğunuz yolculuk sırasında rahatsızlanmasına karşın, yanınızda yedek kıyafet bulundurun. Hatta yolculuğa çıkmadan önce giymesi için rahat kıyafetler tercih edin.

migrostvblog_cocuklayolculuk_v4_230617

 Basınç Etkisini Hafifletmek

Çocuklar, kabin basıncının etkisini hepimizden çok hissederler ve yaşadıkları bu rahatsız duruma yüksek sesle ağlayarak ve bağırarak tepki verebilirler. Uçak içerisindeki değişken basıncın çocuklar üzerindeki etkisini emzik veya süt dolu bir biberonla hafifletebilirsiniz.

migrostvblog_cocuklayolculuk_v2_230617

 Bebek Arabasına Alternatifler

Puset, kanguru gibi alternatif taşıyıcılar yolculuk sırasında size büyük kolaylık sağlar. Tercihinizi bebek arabasından yana kullanırsanız, acele etmeniz gereken anlarda hareketleriniz kısıtlanabilir.

migrostvblog_cocuklayolculuk_v5_230617

Müzikle Rahatlama

Yolculuk öncesinde cep telefonu, tablet gibi teknolojik aletleriniz içerisine yükleyeceğiniz rahatlatıcı müzik listeleri, en zorlu anlarınıza yardımcı olabilir.